ԱՄՆ-ում դպրոցական կայանատեղիում գտել են ինքնաշեն ռումբ
ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Սան Խոսե քաղաքում դպրոցական կայանատեղիում հայտնաբերվել է ինքնաշեն պայթուցիկ սարք, հայտնում է Mercury News հրատարակությունը:
Ըստ ոստիկանության աշխատակից Ջինա Տեպուրտենի, կասկածելի սարքի մասին հաղորդումը ստացվել է երեքշաբթի  ժամը 11.30-ին (Երևանի ժամանակով չորեքշաբթի 01.30-ին): Առաջինն այն հայտնաբերել է դպրոցի այգեպանը և տարել վարչական շենք՝ ղեկավարությանը գտածոյի մասին հայտնելու համար:
Դեպքի վայր ժամանելուն պես ոստիկանությունն իրը որակել է որպես «ինքնաշեն պայթուցիկ սարք»: Դպրոցը տարհանելուց հետո ռումբը վնասազերծվել է:

В США нашли самодельную бомбу на школьной парковке
Самодельное взрывное устройство найдено на парковке школы в американском городе Сан-Хосе в штате Калифорния, сообщает издание Mercury News со ссылкой на полицию.
Как сообщила сотрудник полиции Джина Тепуртен, сообщение о подозрительном устройстве, найденном на парковке для учеников, поступило во вторник около 11.30 по местному времени (00.30 мск среды). Первым его обнаружил школьный садовник, который отнес его в административное здание школы и сообщил о находке руководству.
Прибывшая на место полиция определила найденный предмет как "самодельное взрывное устройство". После эвакуации школы бомба была обезврежена.