Մեկ տարում Հայաստանի միջազգային պահուստները աճել են 386 միլիոն դոլարով. Նիկոլ Փաշինյան
Մեկ տարում Հայաստանի միջազգային պահուստները աճել են 386 միլիոն դոլարով և հիմա գտնվում են պատմականորեն ամենաբարձր մակարդակի վրա, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Միջազգային պահուստները ֆինանսական եւ մակրոտնտեսական կարեւոր գործոն են: Նաև այսպիսի իրավիճակի շնորհիվ է Հայաստանի տնտեսական վարկանիշը շարունակաբար աճում»,-նշել է վարչապետը։
Նշենք, որ 2019-ի հոկտեմբեր ամսվա դրությամբ՝ համախառն միջազգային պահուստները կազմել են 2 մլրդ 468.5 մլն ԱՄՆ դոլար: 2018-ի նույն ամսվա համեմատ՝ պահուստներն ավելացել են 19%-ով:

Armenia’s international reserves grew by 386 million USD in a year: Armenia’s PM
In a year Armenia’s international reserves grew by 386 million USD and are currently on the historically highest level, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan wrote on Facebook.
“International reserves are important financial and macroeconomic factors. Thanks to this situation Armenia’s economic rating is growing continuously,” the prime minister said.
As of October 2019 the gross international reserves made 2 billion 468,5 million USD which is 19% more as compared with the same span of the past year.