Մեկնարկել է Խոսրով Հարությունյանն՝ ընդդեմ Արման Բաբաջանյանի դատական նիստը
Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ նախագահությամբ դատավոր Արշակ Պետրոսյանի, մեկնարկել է ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանն՝ ընդդեմ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի դատական նիստը։
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 18-ին Ազգային ժողովում Արման Բաբաջանյանը, դիմելով Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրված թեկնածու Գարեգին Բաղրամյանին, հետաքրքրվել էր՝ արդյոք որևէ ձևով ընդվզել է, երբ նախկինում ՀԾԿՀ-ն տվել է ՀԷԿ-երի և ջրային ռեսուրսների կառավարման արտոնագրեր նախկին տարբեր պաշտոնյաների։ Այդ ժամանակ պատգամավորը տվել էր նաև Խոսրով Հարությունյանի անունը։
Խոսրով Հարությունյանը մայիսի 17-ին դատական հայց է ներկայացրել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ պատիվը, արժանապատվությունը և գործարար համբավն արատավորող տեղեկությունները հերքելուն պարտավորեցնելու ու պատվին, արժանապատվության ու գործարար համբավին պատճառված վնասի փոխհատուցման պահանջ է ներկայացրել 2 միլիոն դրամի չափով։
Արման Բաբաջանյանի պաշտպան Նորայր Նորիկյանը, սակայն, վստահեցրել  է՝ Արման Բաբաջանյանը որևէ մեկին զրպարտելու, գործարար համբավը արատավորելու նպատակ չի հետապնդել:

Court hearing of lawsuit submitted by former Republican party lawmaker Khosrov Harutyunyan against incumbent lawmaker Arman Babajanyan has launched today chaired by the judge Arshak Petrosyan.
Harutyunyan filed a lawsuit against the lawmaker after the later stated on April 18 that a number of former officials received licenses for governance of hydro power plants and water resources by the Public Services Regulatory Commission and named Harutyunyan as one of them.
In response Khosrov Harutyunyan filed a lawsuit against Babajanyan on May 17 demanding rejection of discrediting statement and compensation amounting to 2 million AMD.
Babajanyan’s lawyer Norayr Norikyan speaking at the hearing stated that Arman Babajanyan had no intention to discredit anyone.