Լարված իրավիճակ՝ ոստիկանության դիմաց. փաստաբանին արգելում են տեսակցել իր վստահորդին
Այս պահին լարված իրավիճակ է ոստիկանության վեցերորդ վարչության դիմաց: Փաստաբանին արգելում են տեսակցել իր վստահորդին, որն այսօր բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժին:
Փաստաբան Վահե Դանիելյանն Аysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ արդեն շուրջ 40 րոպե է՝ պայքարում է, որպեսզի իրեն թույլ տան մուտք գործել ոստիկանության վեցերորդ վարչություն և իրավական աջակցություն ցուցաբերել իր վստահորդին:
«Ինձ ասում են՝ իմ վստահորդը չափահաս մարդ է կարող է պատասխանել հարցերին, մինչդեռ դա օրենքի կոպիտ ոտնահարում է: Ես արդեն 40 րոպե է՝ այստեղ պայքարում եմ, որպեսզի կարողանամ բարձրանամ վերև, տեսնեմ՝ ինչ է կատարվում իմ վստահորդի հետ, սակայն թույլ չեն տալիս: Ես արդեն իսկ ահազանգել եմ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ և հիմա սպասում եմ իրենց գործողություններին», - Аysor.am-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Դանիելյանը:

Lawyer not allowed to see his client at 6th department of the Armenian police
A lawyer is not allowed to enter the 6th department of the Armenian police to see his client who has been brought to the police department earlier today.
Speaking to Aysor.am, lawyer Vahe Danielyan said that for already 40 minutes he is demanding letting him enter the department and provide legal assistance to his client.
“They say my client is an adult person able to answer the questions while it is strict violation of law. For already 40 minutes I am fighting here to enter the department and see what they do with my client, but I am not allowed to. I have already called Human Rights Defender’s office, and now I am waiting for their actions,” the lawyer told Aysor.am.