«Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա» ընկերությունը գործարկում է ՀՀ-ում իր տեսակի մեջ առաջին ներդրումային CQ Armenia Growth ֆոնդը
28/11/2019 12:32
«Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա» ընկերությունը գործարկում է ՀՀ-ում իր տեսակի մեջ առաջին ներդրումային CQ Armenia Growth ֆոնդը։
CQ Armenia Growth Fund-ը նախատեսված է Հայաստանի և օտարերկրյա անհատ և  ինստիտուցիոնալ ներդրողների համար, որոնք ձգտում են իրենց ներդրումներից վաստակել արդար ֆինանսական եկամուտ՝ միաժամանակ մասնակից լինելով Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը։ Ֆոնդն իր ներդրողներին ապահովում է ռիսկերի կառավարման բարձր մակարդակ, ակտիվների դիվերսիֆիկացիա և գրավիչ ներդրումներ՝ կարգավորվող շուկաների պարտատոմսերում,  բաժնետոմսերում և այլ ֆինանսական ակտիվներում, որոնց առնվազն 60%-ը ներդրվում է ՀՀ դրամով։
Ֆոնդը կրկնօրինակում է «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Պահպանողական» կենսաթոշակային ֆոնդի ներդրումային ռազմավարությունը, որը ստեղծվել է և կառավարվում է ընկերության միջազգային հիմնադիրների հետ սերտ համագործակցության արդյունքում: Ֆոնդը կառավարում է 250.000 մասնակցի ավելի քան 117 միլիարդ ՀՀ դրամ արժողությամբ ակտիվներ:
“Մենք վստահ ենք, որ այսօր Հայաստանն ունի տեղական և օտարերկրյա ներդրողների միջոցները տնտեսություն ներգրավելու մեծ ներուժ՝ հաշվի առնելով առկա մի շարք գործոններ, այդ թվում՝ մեր երկրի ժողովրդավարական կառավարման ձևը, հարուստ մարդկային կապիտալը,  մակրոտնտեսական կայունությունը և զարգացող ֆինանսական շուկան։  Առավել բազմազան դարձած խթանները, այդ թվում Հայաստանի աճող միջազգային վարկանիշը, նպաստում են վստահության ամրապնդմանը և ներառական տնտեսության ձևավորմանը՝ էլ ավելի բարձրացնելով երկրի գրավչությունն արտաքին ներդրումների համար, որոնց թվում առավել կարևոր են սփյուռքահայերի ներդրումները,” նշեց «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա» ընկերության Խորհրդի նախագահ՝ Էրնստ-Լյուդվիգ Դրայսը։
«Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա»-ն ընդլայնում է իր ֆոնդերի ցանկը՝ առաջարկելով նոր ներդրումային ֆոնդ Հայաստանում։ Մենք դրական ենք տրամադրված նոր հեռանկարներին․ CQ Armenia Growth Fund-ը ենթադրում և ակնկալում է դառնալ ճանաչված ինչպես հայաստանյան, այնպես էլ օտարերկրյա ներդրողների շրջանում՝ հաշվի առնելով ֆոնդի ներդրումային ռազմավարությունը և պոտենցիալ եկամտաբերության մակարդակը», - ասաց «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա» ընկերության Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արման Վարդանյանը։

"Це-Квадрат Ампега Асет Менеджмент Армения" запускает в Армении первый в своем роде инвестиционный фонд CQ Armenia Growth Fund
28/11/2019 12:30
"Це-Квадрат Ампега Асет Менеджмент Армения" запускает в Армении первый в своем роде инвестиционный фонд CQ Armenia Growth Fund.
CQ Armenia Growth Fund предусмотрен для инвестиций частных и институциональных инвесторов из Армении и зарубежных стран, которые заинтересованны в получении прибыли с инвестиций, одновременно участвуя в развитии экономики Армении. Фонд обеспечивает для своих инвесторов высокий уровень управления рисками, диверсификацию активов и привлекательные инвестиции в облигации, акции и прочие финансовые инструменты регулируемых рынков, 60% которых инвестируются в армянских драмах.
Инвестиционная  стратегия фонда повторяет стратегию пенсионного фонда «Це-Квадрат Ампега Консервативный», который был создан и управляется компанией в тесном сотрудничестве с международными основателями компании. Фонд управляет активами превышаюшими 117 миллиардов драм  и имеет более 250.000 участников.
“Мы уверены, что сегодня Армения обладает высоким потенциалом для привлечения в экономику средств местных и зарубежных инвесторов, учитывая наличие некоторых факторов, в том числе демократическую форму правления, богатый человеческий капитал, макроэкономическую стабильность и развивающийся финансовый рынок. Разнообразные стимулы, в том числе, растущий международный рейтинг Армении, способствуют укреплению доверия и формированию инклюзивной экономики, все больше повышая привлекательность страны для внешних инвестиций, в числе которых наиболее важны инвестиции армян Диаспоры”, указал Председатель совета директоров "Це-Квадрат Ампега Асет Менеджмент Армения"- Эрнст-Людвиг Драйс.
«Це-Квадрат Ампега Асет Менеджмент Армения» расширяет перечень своих фондов, предлагая новый инвестиционный фонд в Армении. Мы положительно настроены к новым перспективам и уверены, что CQ Armenia Growth Fund ожидает известность как в кругу армянских, так и зарубежных инвесторов, учитывая инвестиционную стратегию фонда и уровень потенциальной прибыльности», - отметил Главный исполнительный директор общества «Це-Квадрат Ампега Асет Менеджмент Армения» Арман Варданян.