Ucom Ունիվերսալ Պլյուս սակագնային պլանների կորպորատիվ բաժանորդները կզանգեն Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր ներառված րոպեներից
29/11/2019 16:13
Ասյուհետ Ucom ընկերության Ունիվերսալ Պլյուս հետվճարային սակագնային պլանների կորպորատիվ բաժանորդները կզանգեն Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր համապատասխան սակագնային պլանում ներառված րոպեներից։ Այս մասին հայտնում են ընկերության լրատվական ծառայությունից։
Ծառայությանը միանալու դեպքում բաժանորդները հնարավորություն կստանան մեկտեղելու 2 համար 1 SIM քարտում։ Հայկական համարը նախատեսված է տեղական գործընկերներին և հաճախորդներին զանգելու և նրանցից զանգեր ստանալու համար, իսկ ռուսականը՝ ռուսաստանյան։
«Ունիվերսալ Պլյուս հետվճարային ծառայության բաժանորդները կկարողանան օգտագործել մինչև 6000 ներառված րոպեները ոչ միայն տեղական և Ռուսաստանի Դաշնության բոլոր ցանցեր, այլև Արցախ, ԱՄՆ և Կանադա զանգելու համար։ Ինչպես և անհատ բաժանորդները, մեր կորպորատիվ հաճախորդները նույնպես կարիք չունեն մտապահելու, թե նշյալ երկրների որ ցանցն են զանգում», - ասել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ ներառված րոպեներն սպառելուց հետո բաժանորդները կարող են զանգել Ռուսաստան, ԱՄՆ և Կանադա 15 դրամ/րոպե սակագնով։ Հայաստանից դուրս, այդ թվում՝ նաև Ռուսաստանում գտնվելիս, բաժանորդները կօգտվեն ռոմինգից՝ համաձայն Ucom ռոմինգ ծառայության ընթացիկ սակագների և պայմանների: Այս առաջարկի շրջանակներում բաժանորդի ռուսական համարին ստացված զանգերը վերահասցեավորվում են SIM քարտի հայկական հեռախոսահամարին:

Корпоративные абоненты тарифных планов Ucom Универсал Плюс будут звонить во все сети России из включенных в тарифный план минут
29/11/2019 16:19
Отныне корпоративные абоненты тарифных планов Ucom Универсал Плюс будут звонить во все сети России из включенных в тарифный план минут. При подключении к услуге абоненты смогут совместить 2 номера на 1 SIM-карте. Армянский номер рассчитан для звонков местным партнерам и клиентам, а также для получения звонков от них, а российских номер, соответственно, рассчитан на общение с российскими контактами.
«Абоненты постоплатной услуги Универсал Плюс смогут использовать до 6000 минут, включенных в тарифный план, не только для звонков во все местные и российские сети, но и для звонков в Арцах, США и Канаду. Так же, как и у отдельных абонентов, у наших корпоративных клиентов нет необходимости запоминать в какую именно сеть указанных стран они звонят», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Добавим, что по исчерпании включенных минут абоненты смогут звонить в Россию, США и Канаду по тарифу в 15 драмов/мин. За пределами Армении, в том числе в России, абоненты смогут воспользоваться роумингом в соответствии с действующими тарифами и условиями услуги роуминга Ucom. В рамках данного предложения звонки на российский номер абонента переадресовываются на номер армянской SIM-карты.