«Հրապարակ». Իրենք ամեն ինչ անում են, որ ես չվերադառնամ. Կոստանյան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ՀՔԾ-ն հայտնեց, որ նախկին դատախազ Գևորգ Կոստանյանի նկատմամբ քրեական հետախուզում է հայտարարվել, քանի որ նա ՀՔԾ-ի սահմանած 48 ժամվա ընթացքում չի ներկայացել հարցաքննության։ Խոսքը Մարտի 1-ի գործով նրան առաջադրված մեղադրանքի մասին է։ Կոստանյանը հայտարարել էր, որ դասախոսում է Մոսկվայում և կգա ուսումնական պրոցեսի ավարտից հետո։
Երեկ նա մեզ ասաց, որ իրեն չի զարմացնում ՀՔԾ-ի որոշումը․ «Բայց մի էական տարբերություն կա՝ իրենք մարդկանց նկատմամբ, այդ թվում՝ իմ նկատմամբ, ապօրինի քրեական հետապնդում են իրականացնում, բայց ես իրենց վստահեցնում եմ, որ իրենց նկատմամբ քրեական հետապնդումը լինելու է օրինական»։
Այդուհանդերձ, պատրաստվո՞ւմ է վերադառնալ Հայաստան։ «Ես միանշանակ պատրաստակամություն հայտնել էի և ասել էի՝ երբ եմ վերադառնալու, բայց իրենց նպատակը մեկն է՝ իրենք ամեն ինչ անում են, որ ես չվերադառնամ»։

«Грапарак»: Они делают все, чтобы я не вернулся – Геворк Костанян
Газета «Грапарак» пишет, что вчера Специальная следственная служба Армении объявила бывшего генпрокурора Геворка Костаняна в розыск, поскольку он не явился в установленный службой срок на допрос. Речь идет о предъявленном ему по делу 1 марта обвинении. Геворк Костанян заявил, что преподает в Москве и приедет, когда закончится учебный процесс.
Вчера он сказал нам, что его не удивляет решение Специальной следственной службы: «Однако есть существенная разница – они осуществляют в отношении людей, в том числе и меня, незаконное уголовное преследование, но я их заверяю, что уголовное преследование в их отношении будет законным».
На вопрос, собирается ли он, тем не менее, вернуться в Армению, Геворк Костанян ответил:
«Я однозначно выразил готовность и сказал, когда вернусь, но у них одна цель – они делают все, чтоб я не вернулся».