ARMONIA երաժշտական մրցույթին մասնակցելու հայտերի ընդունման ժամկետը երկարացվել է
Գործարար, մշակութային և կրթական նախաձեռնություններ իրականացնող Armenian Assembly հասարակական կազմակերպության կողմից հայտարարված ARMONIA երաժշտական մրցույթին մասնակցության հայտ ներկայացնելու ժամկետը երկարացվել է։ Այս մրցույթի նպատակն է գտնել և աջակցել հայկական աշխարհի տաղանդավոր պատանիներին։
Աշխարհասփյուռ հայ պատանիների և հայկական մշակույթի կրողների շրջանում անցկացվող այս մրցույթի առաջին փուլի մեկնարկը տրվել է նոյեմբերի 6-ին, և հայտերն ընդունվելու են  մինչև դեկտեմբերի 10-ը ներառյալ։ Այս ընթացքում առցանց՝ մրցույթի կայքում www.armonia.me, ընդունվում են մասնակցության հայտերը, իսկ դեկտեմբերի 10-ից - 21-ը կընտրվեն յուրաքանչյուր տարիքային խմբի լավագույն հայտերը։
Առաջին փուլի ժյուրիի կազմում կլինեն Մոսկվայի առաջատար երաժշտական դպրոցների դասախոսներ։ Ժյուրիի որոշմամբ եզրափակիչ փուլ կանցնեն յուրաքանչյուր տարիքային խմբից լավագույն կատարողները։
Երկրորդ՝ եզրափակիչ փուլում, կորոշվեն մրցույթի երեք տարիքային խմբերի հաղթողները։
Մրցույթի եզրափակիչ փուլի ժյուրիի կազմում են Կոնստանտին Օրբելյանը, Հասմիկ Գրիգորյանը, Սերգեյ Սմբատյանը, Միխայիլ Խոխլովը, Ստաս Նամինը, Ջիվան Գասպարյանը և Ջիվան Գասպարյան կրտսերը:
Իսկ չորորդ դրամաշնորհի՝ «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակի հաղթողին կընտրի հանրությունը։ 2020 թվականի հունվարի 10-ին կհրապարակվեն եզրափակիչ փուլ անցած մասնակիցների ելույթները և  www.armonia.me կայքի այցելուները հնարավորություն կունենան քվեարկել ցանկացած մասնակցի օգտին։
Հունվարի 15-ի ժամը 23:59-ի դրությամբ առավելագույն ձայներ ստացած մասնակիցը կճանաչվի «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակի դափնեկիր։
Հաղթողները ելույթ կունենան Մոսկվայի լավագույն համերգային հարթակներից մեկում՝ մրցույթի եզրափակիչ համերգին։ Համերգի ընթացքում յուրաքանչյուր անվանակարգի հաղթողին կշնորհվի  դրամական պարգև և պատվոգիր։
Հայ երիտասարդ շնորհալիների աջակցելը և նրանց պրոֆեսիոնալ կայացմանը նպատելը Armenian Assembly ՀԿ-ի գործունեության առաջնային նպատակներից մեկն է։ Կազմակերպությունն արդեն իսկ աջակցել է մի շարք պատանիների դասական երաժշտության և սպորտի բնագավառներում, այդ թվում շախմատիստ Շանթ Սարգսյանին, դաշնակահարներ Եվա Գևորգյանին, Կարինա Տեր-Ղազարյանին և Դավիթ Ավետիսյանին։
Armenian Assembly-ն հասարակական կազմակերպություն է, որի նպատակը Հայաստանում և սփյուռքում մշակույթի, կրթության, զբոսաշրջության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում սոցիալական ձեռներեցության նախագծերի աջակցությունն ու իրականացումն է: Իր ակտիվ գործունեության առաջին տարվա ընթացքում կազմակերպությունն իրականացրել և աջակցել է ավելի քան 25 նախագծի՝ Հայաստանում և Ռուսաստանում: 2017 թ․-ի վերջում հիմնադրված Armenian Assembly-ի կազմում են հայկական սփյուռքի հաջողակ, կոմպետենտ ներկայացուցիչներ, ովքեր իրենց ոլորտի փորձագետներ են և տիրապետում են կազմակերպության առջև դրված նպատակների իրականացման համար անհրաժեշտ գիտելիքներին ու փորձին։

Срок представления заявок на участие в музыкальном конкурсе ARMONIA продлен
Продлен срок представления заявок на участие в музыкальном конкурсе ARMONIA, объявленном общественной организацией Ассамблея Армян по реализации деловых, культурных и образовательных инициатив. Цель этого конкурса – поиск и поддержка юных талантов армянского мира.
О начале первого этапа конкурса, который проводится среди юных армян, было объявлено 6 ноября. В период  до 10 декабря включительно на сайте конкурса www.armonia.me будут приниматься онлайн-заявки на участие.  С 10 по 21 декабря членами жюри, в составе которого преподаватели ведущих музыкальных школ Москвы, будут выбраны лучшие в каждой возрастной группе.
Во втором туре будут определены финалисты трех возрастных групп. В составе жюри финального этапа – Константин Орбелян, Асмик Григорян, Сергей Смбатян, Михаил Хохлов, Стас Намин, Дживан Гаспарян и Дживан Гаспарян–младший.
Обладателя четвертого гранта – Приза «Зрительских симпатий» – выберет общественность. 10 января 2020 года на сайта конкурса будут опубликованы выступления участников, прошедших в финальный тур, и посетители www.armonia.me получат возможность голосовать за любого участника. Конкурсант, получивший наибольшее число голосов по состоянию на 23:59 15 января, будет признан лауреатом приза «Зрительских симпатий».
Победители получат возможность выступить на одной из лучших концертных площадок Москвы, на финальном концерте конкурса, где каждый из них будет удостоен денежной награды и грамоты.
Оказание поддержки юным армянским дарованиям и содействие их профессиональному становлению – одна из первичных целей деятельности Ассамблеи Армян. Организация уже оказала помощь ряду юных исполнителей в области классической музыки и спорта, в том числе шахматисту Шанту Саркисяну, пианистам Еве Геворкян, Карине Тер-Казарян и Давиду Аветисяну.
Ассамблея Армян – общественная организация, цель которой оказание поддержки и реализация социально-предпринимательских проектов в сфере культуры, образования, туризма и информационных технологий в Армении и диаспоре. За первый год своей активной деятельности Ассамблея Армян реализовала и поддержала более 25 проектов в Армении и в России. В составе основанной в конце 2017 года Ассамблее Армян успешные, компетентные представители армянской диаспоры, которые являются экспертами в своей области и обладают необходимыми знаниями и опытом для реализации поставленных перед организацией целей и задач.