ARMONIA երաժշտական մրցույթին մասնակցելու հայտերի ընդունման ժամկետը երկարացվել է
Գործարար, մշակութային և կրթական նախաձեռնություններ իրականացնող Armenian Assembly հասարակական կազմակերպության կողմից հայտարարված ARMONIA երաժշտական մրցույթին մասնակցության հայտ ներկայացնելու ժամկետը երկարացվել է։ Այս մրցույթի նպատակն է գտնել և աջակցել հայկական աշխարհի տաղանդավոր պատանիներին։
Աշխարհասփյուռ հայ պատանիների և հայկական մշակույթի կրողների շրջանում անցկացվող այս մրցույթի առաջին փուլի մեկնարկը տրվել է նոյեմբերի 6-ին, և հայտերն ընդունվելու են  մինչև դեկտեմբերի 10-ը ներառյալ։ Այս ընթացքում առցանց՝ մրցույթի կայքում www.armonia.me, ընդունվում են մասնակցության հայտերը, իսկ դեկտեմբերի 10-ից - 21-ը կընտրվեն յուրաքանչյուր տարիքային խմբի լավագույն հայտերը։
Առաջին փուլի ժյուրիի կազմում կլինեն Մոսկվայի առաջատար երաժշտական դպրոցների դասախոսներ։ Ժյուրիի որոշմամբ եզրափակիչ փուլ կանցնեն յուրաքանչյուր տարիքային խմբից լավագույն կատարողները։
Երկրորդ՝ եզրափակիչ փուլում, կորոշվեն մրցույթի երեք տարիքային խմբերի հաղթողները։
Մրցույթի եզրափակիչ փուլի ժյուրիի կազմում են Կոնստանտին Օրբելյանը, Հասմիկ Գրիգորյանը, Սերգեյ Սմբատյանը, Միխայիլ Խոխլովը, Ստաս Նամինը, Ջիվան Գասպարյանը և Ջիվան Գասպարյան կրտսերը:
Իսկ չորորդ դրամաշնորհի՝ «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակի հաղթողին կընտրի հանրությունը։ 2020 թվականի հունվարի 10-ին կհրապարակվեն եզրափակիչ փուլ անցած մասնակիցների ելույթները և  www.armonia.me կայքի այցելուները հնարավորություն կունենան քվեարկել ցանկացած մասնակցի օգտին։
Հունվարի 15-ի ժամը 23:59-ի դրությամբ առավելագույն ձայներ ստացած մասնակիցը կճանաչվի «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակի դափնեկիր։
Հաղթողները ելույթ կունենան Մոսկվայի լավագույն համերգային հարթակներից մեկում՝ մրցույթի եզրափակիչ համերգին։ Համերգի ընթացքում յուրաքանչյուր անվանակարգի հաղթողին կշնորհվի  դրամական պարգև և պատվոգիր։
Հայ երիտասարդ շնորհալիների աջակցելը և նրանց պրոֆեսիոնալ կայացմանը նպատելը Armenian Assembly ՀԿ-ի գործունեության առաջնային նպատակներից մեկն է։ Կազմակերպությունն արդեն իսկ աջակցել է մի շարք պատանիների դասական երաժշտության և սպորտի բնագավառներում, այդ թվում շախմատիստ Շանթ Սարգսյանին, դաշնակահարներ Եվա Գևորգյանին, Կարինա Տեր-Ղազարյանին և Դավիթ Ավետիսյանին։
Armenian Assembly-ն հասարակական կազմակերպություն է, որի նպատակը Հայաստանում և սփյուռքում մշակույթի, կրթության, զբոսաշրջության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում սոցիալական ձեռներեցության նախագծերի աջակցությունն ու իրականացումն է: Իր ակտիվ գործունեության առաջին տարվա ընթացքում կազմակերպությունն իրականացրել և աջակցել է ավելի քան 25 նախագծի՝ Հայաստանում և Ռուսաստանում: 2017 թ․-ի վերջում հիմնադրված Armenian Assembly-ի կազմում են հայկական սփյուռքի հաջողակ, կոմպետենտ ներկայացուցիչներ, ովքեր իրենց ոլորտի փորձագետներ են և տիրապետում են կազմակերպության առջև դրված նպատակների իրականացման համար անհրաժեշտ գիտելիքներին ու փորձին։

Deadline extended: Participants of the ARMONIA music contest can submit  applications until December 10
02/12/2019 17:05
Deadline extended: Participants of the ARMONIA music contest can submit applications until December 10
The deadline for submitting applications for participation in the ARMONIA music competition, announced by the Armenian Assembly NGO aiming at the implementation of business, cultural and educational initiatives, has been extended. The purpose of this competition is to discover and support the young talents of the Armenian world.
The launch of the first stage of this competition, which is held among the young Armenians of the world and carriers of the Armenian culture, was announced on November 6, 2019. Applications for participation will be accepted until December 10 inclusive. During this period, online applications for participation will be accepted on the competition website www.armonia.me, and from December 10 to 21, the best applications in each age group will be selected.
The jury of the first stage will be teachers of leading music schools in Moscow. By decision of the jury, the best performers in each age group will step into the finals.
In the second - final round, winners in three age groups will be determined. The jury includes Konstantin Orbelian, Hasmik Grigoryan, Sergey Smbatyan, Mikhail Khokhlov, Stas Namin, Jivan Gasparyan and Jivan Gasparyan Jr.
The winner of the fourth grant for the Prize for Spectators’ Sympathy, will be chosen by the public. On January 10, 2020, the performances of the participants of the final round will be published, and visitors to the site www.armonia.me will have the opportunity to vote the most beloved one.
The participant of the competition, who received the highest number of votes as of January 15 23:59, will be recognized as the winner of the Spectators’ Sympathy Award.
Winners will have the opportunity to perform at one of the best concert venues in Moscow, at the final concert of the competition. During the concert, the winner in each category will be awarded a monetary award and diplomas.
Supporting young Armenian talents and promoting their professional development is one of the primary goals of the Armenian Assembly. The organization has already assisted a number of young performers in the field of classical music and sports, including chess player Shant Sargsyan, pianists Eva Gevorgyan, Karine Ter-Ghazaryan and David Avetisyan.