ՍԴ դատավորներին վաղ կենսաթոշակի ուղարկելու համար հետո պատասխան են տալու. Ծառուկյան (Տեսանյութ)
ՍԴ դատավորներին վաղ կենսաթոշակի ուղարկելու մասին օրենքի նախագծին ԲՀԿ-ն դեմ է քվեարկելու, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց համանուն խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը:
«Եթե մարդուն փաստացի չեն կարողանում մեղադրել իր կատարած գործի անարդարության, իր լճացման համար, այլ առաջարկում են գումար վճարել, որ չաշխատելով այդ գումարից մարդ օգտվի, դա աբսուրդ է», - ասաց Ծառուկյանը՝ նշելով, որ եթե մարդ չի համապատասխանում տվյալ աշխատանքին, ապա նրան պետք է հեռացնել աշխատանքից, ոչ թե առաջարկեն թոշակի գնալ:
«Այդպիսի առաջարկ աշխարհում ընդունված չէ, չի կարելի», - հավելեց նա:
Դիտարկմանը, թե իշխող քաղաքական ուժը պնդում է, որ այդպես է լուծում ՍԴ-ում ստեղծված ծգնաժամը՝ Ծառուկյանը հակադարձեց.
«Թող մեզ ցույց տան, որ ճգնաժամ, լճացում կա, մենք համաձայնենք, բայց այդպիսի բան չկա: Առանց աշխատելու համ թոշակ են տալիս, համ աշխատավարձ: Մենք դրան կողմնակից չենք լինելու, կատարողներն էլ պիտի հասկանան, որ հետո պատասխան են տալու դրա համար: Մենք դեմ ենք քվեարկելու»:

За отправку на раннюю пенсию судей Конституционного суда придется потом ответить – Гагик Царукян
Фракция «Процветающая Армения» проголосует против законопроекта о досрочном выходе на пенсию судей Конституционного суда, заявил сегодня журналистам руководитель одноименной фракции Гагик Царукян.
«Когда человека фактически не могут обвинить в несправедливости выполненного дела, в застое, а предлагают заплатить деньги, чтобы человек, не работая, пользовался бы деньгами, – это абсурд», - сказал Гагик Царукян, отметив, что если человек не соответствует занимаемой должности, его нужно увольнять с работы, а не предлагать уйти на пенсию.
«В мире не принято подобное предположение, так нельзя делать», - сказал Гагик Царукян.
На замечание о том, что правящая политическая сила утверждает, что тем самым разрешает создавшийся в Конституционном суде кризис, Гагик Царукян ответил:
«Пусть нам покажут, что есть кризис, есть застой, мы согласимся, однако подобной ситуации нет. Без работы предоставляют и пенсию, и зарплату. Мы выступим против этого, исполнители также должны понять, что потом им придется ответить за это. Мы проголосуем против законопроекта», - заявил Гагик Царукян.