«Ժողովուրդ». Ջհանգիրյանը մտադիր է ամեն գնով հասնել դատախազի աթոռին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Օրեր առաջ՝ նոյեմբերի 29-ին, Գագիկ Ջհանգիրյանը դիմել է ՀՀ վարչական դատարան՝ ընդդեմ ՀՀ նախագահի` պահանջելով առոչինչ ճանաչել հրամանագրերը, որոնցով Ռոբերտ Քոչարյանը ազատել էր Ջհանգիրյանին գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից և զրկել արդարադատության առաջին դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճանից: Ստացվում է, որ Քոչարյանի արարքների համար պատասխան է տալու Արմեն Սարգսյանը։
Իսկ Ջհանգիրյանի այս քայլը, «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների փոխանցմամբ, իրարանցում է առաջացրել գլխավոր դատախազությունում, որովհետև լուրեր կան, որ Ջհանգիրյանը մտադիր է ամեն գնով հասնել դատախազի աթոռին: Լուրեր կան, որ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը հնարավոր է մինչև տարեվերջ հրաժարական տա: Ա. Դավթյանի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանն այս առնչությամբ «Ժողովուրդ» օրաթերթին պարզաբանել է. «Զառանցագին, բամբասանքային տեղեկությունները չենք մեկնաբանում: Գլխավոր դատախազը շարունակում է իր բնականոն աշխատանքը»:
Գ. Ջհանգիրյանն էլ ասել է. «Համբերեք, տեսնենք` այդ գործը վարույթ կընդունվի, թե ոչ»: Իսկ ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը փոխանցել է. «Նախագահի աշխատակազմը հայցադիմումի օրինակ չի ստացել»»:

«Жоховурд»: Гагик Джангирян намерен любой ценой вернуться в кресло генпрокурора
Газета «Жоховурд» пишет, что несколько дней назад, 29 ноября, Гагик Джангирян подал в Административный суд иск против президента Армении, потребовав признать недействительным указы, которыми Роберт Кочарян освободил Гагика Джангиряна от должности заместителя генпрокурора и лишил классного чина государственного советника юстиции 1 класса. Получается, что за действия Роберта Кочаряна ответит Армен Саркисян.
Как передают источники издания, этот шаг Гагика Джангмряна вызвал в генеральной прокуратуре панику, поскольку муссируются слухи, что Джангирян намерен любой ценой добиться возвращения в кресло прокурора. Есть сведения, что генеральный прокурор Артур Давтян до конца года может подать в отставку. Советник Артура Давтяна Гор Абрамян в этой связи заявил изданию: «Мы не комментируем бредовую информацию и сплетни. Генеральный прокурор продолжает работать в нормальном режиме».
Гагик Джангирян в свою очередь сказал: «Потерпите, посмотрим, будет принято это дело в производство или нет». А помощник президента Асмик Погосян передала: «Аппарат президента не получал копию иска».