Թբիլիսիում ընդդիմադիր ցուցարարներին դուրս են բերում խորհրդարանի տարածքից
Թբիլիսիում իրավապահները դուրս են բերում ընդդիմադիր ցուցարարներին խորհրդարանի հարակից տարածքներից, հինգշաբթի հաղորդել է վրացական Առաջին ալիքը::
Այս անգամ ընդդիմությունը բողոքի ակցիա է իրականացնում ընդդեմ բարձրագույն դատավորների ընտրության քվեարկության կարգի, որը նախատեսված է հինգշաբթի:
«Խորհրդարանի հարակից տարածքից ոստիկանությունը դուրս է բերել մի քանի հոգու, այդ թվում՝ ընդդիմադիր գործիչ Գեորգի Վաշաձեին: Նրան տեղափոխել են պարեկային մեքենա: Ընդդիմության մյուս անդամները նույնպես դուրս են բերվել տարածքից», - ասվում է հեռուստաալիքի հաղորդագրության մեջ:
Հեռուստաընկերությունը նշում է, որ իրավապահները սկսել են դուրս բերել ցուցարարներին այն բանից հետո, երբ նրանք սկսել են խանգարել մեքենաների  երթևեկությանը: Առավոտից ցուցարարների և պարեկային ոստիկանության միջև բանավոր վեճ է տեղի ունենում:

В Тбилиси выводят митингующих оппозиционеров с территории парламента
Правоохранители в Тбилиси выводят с прилегающей к парламенту территории митингующих оппозиционеров, сообщает в четверг грузинский Первый канал.
На этот раз оппозиционеры протестуют против процедуры голосования по выбору верховных судей, запланированной на четверг.
"С прилегающей парламенту территории полиция вывела нескольких лиц, в том числе оппозиционера Георгия Вашадзе. Его посадили в патрульный автомобиль. С территории так же выведены другие оппозиционеры", - говорится в сообщении телеканала.
Телекомпания отмечает, что правоохранители начали выводить митингующих после того, как те начали мешать автомобильному движению. Между митингующими и сотрудниками патрульной полиции с утра происходят словесные перепалки.