ԱԱԾ նիստում քննարկվել է ՀՀ անվտանգության դեմ ուղղված սպառնալիքների չեզոքացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի է ունեցել տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը:
Նիստին ներկա էին ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները և դեպարտամենտների ղեկավարները:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է եղել ՀՀ անվտանգության դեմ ուղղված սպառնալիքների չեզոքացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների արդյունավետությունը բարձրացնելուն, ինչպես նաև՝ ժամանակակից մարտահրավերներին հակազդելուն վերաբերող հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների և քննարկումների արդյունքները՝ Էդուարդ Մարտիրոսյանի կողմից դեպարտամենտների ղեկավարներին տրվեցին համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ:

На заседании СНБ обсуждались вопросы нейтрализации угроз, направленных против безопасности Армении
В Службе национальной безопасности Армении состоялось заседание совета при директоре СНБ под председательством временно исполняющего обязанности главы СНБ, полковника Эдуарда Мартиросяна.
На заседании присутствовали заместители директора и руководители департаментов.
В повестку заседания были включены вопросы повышения эффективности работ для нейтрализации угроз, направленных против безопасности Армении, а также касающиеся противодействия современным вызовам.
Обобщив представленные по вопросам повестки доклады, Эдуард Мартиросян дал соответствующие указания и поручения руководителям департаментов.