Նարեկ Սարգսյանը քրեակատարողական հիմնարկում է. Արման Սարգսյան
ՀՀ ոստիկանապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեղեկացրեց, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդի Նարեկ Սարգսյանը քրեակատարողակն հիմնարկում է.
«Հետագա ինչ գործողություններ են սպասվում՝ նախաքննության շրջանակներում կտեղեկացվի: Միայն կարող եմ ասել, որ այսօր տեղափոխվել է Հայաստան ու արդեն քրեակատարողական հիմնարկում է», - ասաց Սարգսյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Նարեկ Սարգսյանն այսօր ոստիկանների ուղեկցությամբ տեղափոխվել էր Հայաստան:
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հունիսի 26-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունում քրեական գործ էր հարուցվել՝ քրեական օրենսգրքի ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու և թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի և դրանց պրեկուրսորների ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու կամ պատրաստելու նպատակով կամ դրանց ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով:

Нарек Саргсян уже находится в уголовно-исполнительном учреждении – Арман Саркисян
Временно исполняющий обязанности начальника полиции Армении Арман Саркисян сообщил сегодня в беседе с журналистами, что племянник третьего президента Армении Сержа Саргсяна – Нарек Саргсян находится в данный момент в уголовно-исполнительном учреждении.
«Мы сообщим о дальнейших действиях, которые ожидаются в рамках предварительного следствия. Могу только сказать, что сегодня он доставлен в Армению и уже находится в уголовно-исполнительном учреждении», - сказал Арман Саркисян.
Ранее сообщалось, что сегодня в сопровождении сотрудников полиции из Чехии в Армению доставлен Нарек Александрович Саргсян.
Нарек Саргсян обвиняется в незаконном хранении оружия, незаконном обороте наркотиков. Он был объявлен в розыск в июне 2018 года.