Խոսակցություններ են եղել, որ Հենրիխին չհրավիրեն հավաքական. Մարինա Թաշչյան (Տեսանյութ)
Հենրիխ Մխիթարյանի մայրը՝ ՀՖՖ գործկոմի նախկին անդամ Մարինա Թաշչյանը, ՀՖՖ Ներքին աուդիտի և համապատասխանության կոմիտեի նախագահ, վարչապետի խորհրդական Մեսրոպ Առաքելյանի ֆեյսբուքյան գրառումից հետո, թե անհրաժեշտ է ազգային հավաքականի մթնոլորտի կտրուկ փոփոխություն՝ ընդհուպ ավագի փոփոխություն, զանգահարել է ֆուտբոլի ֆեդերացիա և պահանջել, որ արձագանքեն այդ հարցազրույցին։
«Միայն իմ զանգից հետո իրենք արձագանքեցին։ Բայց ես կարծում եմ, եթե ֆուտբոլի ֆեդերացիան իրոք ֆուտբոլային ֆեդերացիա է, այդ մարդուն պետք է ընդհանրապես խայտառակ անեն», - ասաց Մարինա Թաշչյանը։
Նա նշեց՝ տեղին չէր համարում Արթուր Վանեցյանի հրաժարականը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից։
Հարցին, թե մտավախություն չունի՞, որ իր հայտարարությունները ֆեդերացիան կարող է Հենրիխ Մխիթարյանի դեմ օգտագործի, Մարինա Թաշչյանն արձագանքեց.
«Թող օգտագործի։ Դա միայն իրենց վնաս կտա, արդեն օգտագործել են։ Եթե կգտնեն, որ Հենրիխին չպետք է հրավիրեն հավաքական, թող չհրավիրեն։ Այդպիսի խոսակցություններ եղել են»։

Были разговоры о том, чтобы не приглашать Генриха в сборную – Марина Ташчян
Мать Генриха Мхитаряна, бывший член исполкома, председатель комитета внутреннего аудита и соответствия Федерации футбола Армении Марина Ташчян после записи советника премьер-министра Месропа Аракеляна о том, что атмосферу в сборной Армении необходимо резко изменить, вплоть до смены капитана команды, позвонила в Федерацию футбола и потребовала, чтобы на это отреагировали.
«Только после моего звонка они отреагировали. Но я считаю, что если Федерация футбола действительно является Федерацией футбола, то этого человека должны были опозорить», - сказала Марина Ташчян.
Она отметила, что считает – отставка Артура Ванецяна с должности президента ФФА была неуместной.
На вопрос, не обеспокоена ли она тем, что федерация может использовать ее заявления против Генриха Мхитаряна, Марина Ташчян ответила:
«Пусть используют. Это только навредит им, уже использовали. Если посчитают, что Генрих не должен быть приглашен в сборную, пусть не приглашают. Такие разговоры были».