2020-ին էլեկտրաէներգիայի թանկացում չի լինի. ՀԾԿՀ նախագահ
2020 թվականի փետրվարի 1-ից էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների մակարդակին կպահպանվի սպառողներին վաճառվող էլեկտրաէներգիայի սակահագինը, տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսին հայտարարեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։
«2020 թվականի հունվարից արդեն սկսում է ԱԷԿ-ում ներգրավված վարկի մայր գումարի մարումը, դա այն վարկն է, որի ներգրավումով մենք երկարացնում ենք ատոմային էլեկտրակայանի ծառայության ժամկետը», - ասաց Գարեգին Բաղրամյանը։
Նրա խոսքով՝ խնայողությունների, էլեկտրաէներգետիկական համակարգի օպերատորի, տարածքային կառավարման նախարարության և կառավարության հետ ունեցած քննարկումների արդյունքում կարողացել են ատոկամակայանի աշխատանքի այնպիսի ռեժիմներ կազմակերպել 2020 թվականի համար, որ սակագնի բարձրացման խնդիր չդրվի:

В 2020 году электроэнергия не подорожает – председатель КРОУ
Действующие тарифы на электроэнергию с 1 февраля 2020 года останутся для потребителей неизменными, заявил сегодня на итоговой пресс-конференции председатель Комиссии по урегулированию общественных услуг (КРОУ) Гарегин Баграмян.
«С января 2020 года начинается погашение кредита на модернизацию Армянской АЭС. Это тот кредит, за счет привлечения которого мы продлеваем срок эксплуатации атомной электростанции», - сказал Гарегин Баграмян.
По его словам, в результате обсуждений с оператором электроэнергетической системы, министерством территориального управлении и правительством удалось обеспечить такие режимы работы атомной электростанции, чтобы вопрос повышения тарифа не ставился.