Որոշակի վերաբաշխում կատարելով՝ կարողացանք ավելի շատ միջոցներ տրամադրել սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի գնմանը. Արտակ Դավթյան
26/12/2019 14:54
Ռազմական բյուջեն ավելանում է, մի քիչ շատ, թե մի քիչ՝ քիչ, դա ուրիշ հարց է, տարեկան ամփոփիչ ասուլիսին լրագրողներին ասաց ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը:
«Ընդհանուր առմամբ աճ կա», - ասաց Դավթյանը՝ նշելով, որ եթե երկրի ամբողջ բյուջեն էլ տան Զինված ուժերին, դարձյալ չի բավարարի:
«Ավելացմանը զուգընթաց մենք իրականացրեցինք միջոցների որոշակի վերաբաշխում, ինչի արդյունքում կարողացանք ավելի շատ միջոցներ տրամադրել սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի գնմանը: Մենք երկարաժամկետ պայմանագրեր կնքեցինք որոշակի տեխնիկական միջոցների գնելու համար, դրանք եղան վարկերով», -ասաց Արտակ Դավթյանը:

Благодаря перераспределению, мы смогли выделить больше средств на закупку вооружений и военной техники – Артак Давтян
26/12/2019 16:59
Военный бюджет увеличивается, чуть больше или меньше – другой вопрос, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами начальник Генштаба ВС Армении Артак Давтян.
«В целом, есть рост», - сказал Артак Давтян, отметив, что если даже весь бюджет страны будет предоставлен Вооруженным силам, все равно это будет недостаточно.
По его словам, параллельно с увеличением бюджета было проведено перераспределение средств, благодаря чему удалось предоставить больше средств на закупку вооружений и военной техники.
Мы заключили долгосрочные соглашения о покупке определенных технических средств за счет кредитов», - сказал Артак Давтян.