Մահացած զինծառայողի հարազատները և փաստաբանն այս պահին հանդիպում են վարչապետին
Բանակում դեռևս չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում ստացած, ազգությամբ եզդի Արթուր Աջամյանի մոր ինքնազգացողությունը բողոքի ակցիայի ժամանակ վատացավ։ Կառավարության շենքի մոտ շտապօգնության բրիգադ հրավիրվեց։
Իրավապահներն այնուհետև ցուցարարաների հեռացրեցին Տիգրան Մեծ պողոտայից։ Նրանց միջև քաշքշուկ սկսվեց, ոստիկանները բռնի ուժով հեռացրցին գետնին նստող հարազատներին։
Մահացած զինծառայողի հարազատներն ի վերջո որոշում կայացրեցին, որ երեք հոգով՝ մայրը, հորեղբայրը և փաստաբանը, բարձրանան վարչապետի աշխատասենյակ՝ հանդիպելու վերջինիս։

Родственники погибшего военнослужащего и адвокат встречаются с премьер-министром
Сегодня во время акции протеста перед зданием правительства родственников военнослужащего Артур Аджамяна, получившего смертельное огнестрельное ранение при пока невыясненных обстоятельствах, ухудшилось состояние здоровья матери погибшего. К зданию правительства была вызвана бригада скорой помощи.
Ранее участники акции протеста перекрыли проспект Тиграна Меца. Полицейские силой удалили их с проезжей части проводящих сидячий пикет родственников Артура Аджамяна.
Родственники погибшего военнослужащего приняли решение, что трое из них – мать, дядя и адвокат - встретятся с премьером в его кабинете.
Позже для встречи с премьер-министром в здание правительства был пропущен также дед Артура Аджамяна.