Բարձր ենք գնահատում Հայաստանի հետ հարաբերությունները. Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
Մենք բարձր ենք գնահատում Հայաստանի հետ հարաբերությունները, որոնք հիմնված են բարեկամության և հոգևոր մտերմության դարավոր ավանդույթների վրա: Ակնկալում եմ, որ հաջորդ տարի մենք կշարունակենք համատեղ աշխատանքը ռուս-հայկական դաշնակցային կապերի և ամենատարբեր ոլորտներում կառուցողական համագործակցության, ինչպես նաև եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում փոխգործակցության զարգացման ուղղությամբ: Դա, իհարկե, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր ընտանիքին և մերձավորներին քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություն, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում», - ասված է ուղերձում:

Путин поздравил Пашиняна с наступающим Новым годом и Рождеством
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с наступающим Новым годом и Рождеством. Об этом 28 декабря сообщили  в пресс службе главы армянского правительства.
“Сердечно поздравляю вас с Новым годом и Рождеством.
Мы высоко ценим наши отношения с Арменией, основанные на многовековых традициях дружбы и духовной близости. Я ожидаю, что в следующем году мы продолжим совместную работу по развитию российско-армянских союзнических отношений и конструктивного сотрудничества в различных областях, а также по развитию сотрудничества в рамках евразийских интеграционных процессов. Это, конечно, соответствует коренным интересам наших братских народов.
Желаю вам, вашей семье и близким  крепкого здоровья, счастья и успехов, а всем гражданам Армении мира и процветания”, - говорится в сообщении.