Դուք մեծ ավանդ եք ունեցել Հայաստանի և Արցախի կայացման գործում. Բակո Սահակյանը՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին:
«Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր  ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում Դուք մեծ ավանդ եք ունեցել Հայաստանի և Արցախի կայացման, զարգացման ու զորացման գործում:
Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք հայրենիքին, եղել եք հարազատ ժողովրդի կողքին, պայքարել եք նրա նվիրական իղձերի իրականացման, ազատության ու անկախության համար, Ձեր անգնահատելի մասնակցությունն եք բերել Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժմանը և ազատամարտի կազմակերպմանը:
Այս հիշարժան օրը մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք Ձեզ և Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին», - ասված է ուղերձում։

Вы внесли большой вклад в дело становления Армении и Арцаха – Бако Саакян поздравил с юбилеем Левонa Тер-Петросянa
09/01/2020 17:25
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил 9 января поздравительное послание первому президенту Армении Левону Тер-Петросяну, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
«Многоуважаемый Левон Акопович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 75-летним юбилеем со дня рождения.
Вы внесли большой вклад в дело становления, развития и усиления Армении и Арцаха на высоком и ответственном посту первого Президента Республики Армения.
Вы самоотверженно служили родине, были рядом с родным народом, боролись за осуществление его заветных чаяний, свободу и независимость, приняли неоценимое участие в арцахском национально-освободительном движении и организации освободительной борьбы.
В этот знаменательный день желаю крепкого здоровья, счастья и всех благ Вам и всем Вашим родным и близким», - говорится в послании Бако Саакяна.