Սաուդյան Արաբիայում հայտարարել են, որ փորձում են կանխել պատերազմն Իրաքում
Սաուդյան Արաբիան փորձում է կանխել պատերազմն ու արյունահեղությունն Իրաքում, հինգշաբթի հայտարարել է Սաուդյան Արաբիայի արտաքին գործերի նախարար Ադիլ ալ-Ջուբեյրը:
«Սաուդյան Արաբիայի Թագավորությունն ուշադրությամբ և մտահոգությամբ է հետևում Իրաքում տիրող իրավիճակին և փորձում է հեռացնել այս երկիրը պատերազմից և բռնությունից, որպեսզի այդ երկրի ժողովուրդն ապրի այն բարգավաճման և անվտանգության պայմաններում, որոնց նրանք արժանի են», - հայտարարել է ալ-Ջուբեյրը Twitter-ում:
Նա ընդգծել է, որ Էր Ռիադը «կաջակցի Իրաքին, որպեսզի կարողանա հաղթահարել անվտանգության, կայունության և արաբական ինքնության դեմ ուղղված բոլոր սպառնալիքները»:

В Саудовской Аравии заявили, что стремятся не допустить войны в Ираке
Саудовская Аравия старается не допустить войны и кровопролития в Ираке, сообщил в четверг госминистр иностранных дел Саудовской Аравии Адиль аль-Джубейр.
"Королевство Саудовская Аравия с вниманием и озабоченностью наблюдает за ситуацией в Ираке и старается удалить эту страну от войны и насилия, чтобы ее народ жил в условиях процветания и безопасности, которых он заслуживает", - отметил аль-Джубейр в социальной сети Twitter.
Он подчеркнул, что Эр-Рияд "будет поддерживать Ирак, чтобы он смог преодолеть все угрозы его безопасности, стабильности и его арабской идентичности".