Գագիկ Հարությունյանը բացառիկ կարևոր է համարում Գեորգի Կուտոյանի մահվան դեպքի հանգամանքների համակողմանի բացահայտումը
Սահմանադրական դատարանի նախկին նախագահ, «Սահմանադրական մշակույթ» միջազգայի վերլուծական կենտրոնի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը խորապես վշտացած է Գեորգի Կուտոյանի ողբերգական մահվան կապակցությամբ, հայտնում են Գագիկ Հարությունյանի գրասենյակից։
Նշվում է, որ Գագիկ Հարությունյանը բացառիկ կարևոր է համարում դեպքի հանգամանքների համակողմանի բացահայտումը, իր ցավակցությունն է հայտնում Կուտոյանի ընտանիքին ու հարազատներին։
Հիշեցնենք՝ երեկ Երևան քաղաքի Պարույր Սևակի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով։

Гагик Арутюнян считает исключительно важным многостороннее расследование обстоятельств смерти Георгия Кутояна
Бывший председатель Конституционного суда Армении, председатель Совета попечителей международного аналитического центра «Конституционная культура» Гагик Арутюнян глубоко потрясен трагической смертью Георгия Кутояна, сообщает офис Гагика Арутюняна.
Отмечается, что Гагик Арутюнян считает исключительно важным многостороннее расследование обстоятельств произошедшего и выражает соболезнования семье и родным Георгия Кутояна.
Напомним, вчера в одной из квартир по улице Паруйра Севака в Ереване было обнаружено тело бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Георгия Кутояна с огнестрельным ранением.