Գագիկ Հարությունյանը բացառիկ կարևոր է համարում Գեորգի Կուտոյանի մահվան դեպքի հանգամանքների համակողմանի բացահայտումը
Սահմանադրական դատարանի նախկին նախագահ, «Սահմանադրական մշակույթ» միջազգայի վերլուծական կենտրոնի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը խորապես վշտացած է Գեորգի Կուտոյանի ողբերգական մահվան կապակցությամբ, հայտնում են Գագիկ Հարությունյանի գրասենյակից։
Նշվում է, որ Գագիկ Հարությունյանը բացառիկ կարևոր է համարում դեպքի հանգամանքների համակողմանի բացահայտումը, իր ցավակցությունն է հայտնում Կուտոյանի ընտանիքին ու հարազատներին։
Հիշեցնենք՝ երեկ Երևան քաղաքի Պարույր Սևակի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով։

Former president of Constitutional Court Gagik Harutyunyan considers extremely important to reveal the case of death of former director of the National Security Service Georgi Kutoyan.
The statement released by Harutyunyan’s office says that the former CC chairman is deeply saddened with the tragic death of Georgi Kutoyan and considers the revelation of all the circumstances of the case extremely important.
Kutoyan was found with a gun shot to his temple on January 17 in the apartment in Yerevan Paruyr Sevak street.
Kutoyan was 38 years old, he was married and had a 4-year-old child.
He was appointed in the post of the NSS director in February 2016 and dismissed from post in May 2018 after the revolution.