Մեքսիկայի հյուսիսում հանցագործներն այրել են 20 տուն և յոթ մեքենա
Զինված անձինք գիշերը հարձակվել են Մեքսիկայի հյուսիսում գտնվող Չիուաուա նահանգի Մադերա լեռնային քաղաքապետարանի վրա, որտեղ այրել են տեղի բնակիչների մոտ 20 տուն և մեքենաներ:
«Անցած գիշեր մի խումբ զինված անձինք հրկիզել են 20 տուն Լաս Պոմաս բնակավայրում, Մադերա նահանգի Չիհուուա նահանգում», - հայտնում է Milenio պարբերականը՝ հղում անելով  Հոսուս նահանգի դատախազ Մանուել Կարասկո Չակոնին:
Շրջանում ցամաքային և օդային գործողություն է սկսել ՝ Պաշտպանության նախարարության և Քննչական կոմիտեի 150 աշխատակիցների մասնակցությամբ հանցագործներին որոնելու համար: Զոհերի և տուժածների մասին տեղեկությունները չեն հաղորդվել:
Ըստ տեղի բնակիչների՝ մի քանի տասնյակ մարդիկ են մասնակցել այդ բնակավայրի վրա հարձակմանը, որի վերահսկողությունը վիճարկում են թմրակարտելները:

На севере Мексики преступники сожгли 20 домов и семь автомобилей
Вооруженные люди напали ночью на горный муниципалитет Мадера в штате Чиуауа на севере Мексики, где подожгли около 20 домов и автомобили местных жителей.
"Вчера вечером группа вооруженных людей подожгла 20 домов в поселении Лас-Помас, муниципалитет Мадера, штат Чихуахуа", - говорится в материале издания Milenio со ссылкой на прокурора штата Хесуса Мануэля Карраско Чакона.
В регионе развернута наземная и воздушная операция по поиску преступников с участием 150 служащих минобороны и следственного комитета. Информация о жертвах и пострадавших, а также версии происшествия не разглашались.
По словам местных жителей, в нападении на населенный пункт, контроль над которым оспаривают наркокартели, участвовали несколько десятков человек.