Բազմաթիվ քննարկումներ եղել են և դեռ կլինեն. Մհեր Գրիգորյանը՝ գազի սակագնի մասին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ԱԺ-ում ևս մեկ անգամ պնդեց՝ 2020 թվականին գազի գինը սահմանին չի փոխվելու:
«Կան պայմանավովածություններ՝ 2020 թվականին գազի գինը սահմանին չի փոխվելու: Ինչ վերաբերում է սակագնին, այո՛, բազմաթիվ քննարկումներ եղել են և դեռ կլինեն, և կա պնդում Հայաստանի Գազպրոմի կողմից, որ ներդրումային ծրագիր իրականանցվի: Գազն անխափան, անվտանգ և արդյունավետ մատակարարելու համար անհրաժեշտ են ներդրումներ: Հաշվարկներն իրականացվում են տասը տարվա կտրվածքով, դա միանգամյա խնդիր չի: Իհարկե, կան տարաձայնություններ, մենք չենք ասել, որ համաձայն ենք կամ հայտ կներկայացվի, մենք հայատարարել ենք՝ չենք բացառում, որ ապրիլի 1-ից հետո հայտ կներկայացվի», - ասաց նա:

Проведены и еще предстоят многочисленные обсуждения – Мгер Григорян о тарифе на газ
Вице-премьер Армении Мгер Григорян сегодня вновь подтвердил, что в 2020 году тариф на газ не изменится.
«У нас есть договоренности. В 2020 году цена на газ на границе не изменится. Что касается тарифа, то проведены и еще предстоят многочисленные обсуждения, компания «Газпром Армения» настаивает на том, чтобы были осуществлены инвестиционные программы.
Инвестиции необходимы для обеспечения бесперебойной, безопасной и эффективной подачи газа. Расчеты осуществляются в разрезе десяти лет, это не разовая проблема. Конечно, есть разногласия, мы не говорили, что согласны или будет подана заявка, мы заявили, что не исключаем, что после 1 апреля будет представлена заявка о повышении цены на газ», - сказал он.