Բազմաթիվ քննարկումներ եղել են և դեռ կլինեն. Մհեր Գրիգորյանը՝ գազի սակագնի մասին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ԱԺ-ում ևս մեկ անգամ պնդեց՝ 2020 թվականին գազի գինը սահմանին չի փոխվելու:
«Կան պայմանավովածություններ՝ 2020 թվականին գազի գինը սահմանին չի փոխվելու: Ինչ վերաբերում է սակագնին, այո՛, բազմաթիվ քննարկումներ եղել են և դեռ կլինեն, և կա պնդում Հայաստանի Գազպրոմի կողմից, որ ներդրումային ծրագիր իրականանցվի: Գազն անխափան, անվտանգ և արդյունավետ մատակարարելու համար անհրաժեշտ են ներդրումներ: Հաշվարկներն իրականացվում են տասը տարվա կտրվածքով, դա միանգամյա խնդիր չի: Իհարկե, կան տարաձայնություններ, մենք չենք ասել, որ համաձայն ենք կամ հայտ կներկայացվի, մենք հայատարարել ենք՝ չենք բացառում, որ ապրիլի 1-ից հետո հայտ կներկայացվի», - ասաց նա:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan reiterated at the Government-NA Q&A today that the gas price on border will remain unchanged in 2020.
“There is an arrangement that in 2020 the gas price on border will not be changed. As to the gas tariff, yes, various discussions have taken place and continue as Gazprom Armenia claims that the investment program must be implemented and for safe and effective gas supply it is necessary to continue making investments. The calculations are being made for ten years. Of course there are disagreements. We have not said that we agree with the submission of bid, we have stated that it is not excluded that after April 1 a bid will be submitted,” he said.