Ձեր գործողությամբ ցույց տվեցիք, որ կամք չունեք Երևանի քաղաքապետարանում կոռուպցիոն ռիսկերն ուսումնասիրելու համար. Մարուքյան
22/01/2020 10:39
Խորհրդարանն այսօր չընդունեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած, 2018 թվականի սեպտեմբերից սկսած տարբեր սուբյեկտների կողմից Երևան համայնքին տրանսպորտային միջոցների և այլ գույքի փոխանցման, ծառայությունների մատուցման պայմանագրերի, ինչպես նաև Երևան համայնքի կողմից դրանց հետ կապված այլ անշարժ կամ շարժական գույքի փոխանցման, այդ թվում` գույքային, ինչպես նաև ոչ գույքային իրավունքների, շինարարության թույլտվությունների, արտոնությունների տրամադրման իրավաչափությունն ու կոռուպցիոն ռիսկերն ուսումնասիրելու նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի անդամների թիվը սահմանելու մասին որոշման նախագիծը:
Քվերակությունից հետո «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն իր հիասթափությունը հայտնեց տեղի ունեցածի առնչությամբ։
«Որ ասում եք՝ քաղաքական կամք կա, ձեր գործողությամբ ցույց տվեցիք, որ կամք չունեք Երևանի քաղաքապետարանում կոռուպցիոն ռիսկերն ուսումնասիրելու համար։ Սա քաղաքական լուրջ հետևանքներ է ունենալու։ Ես ասում եմ, որ հեղափոխությունից հետո առաջին անգամ սահմանադրական լուրջ հետընթաց է արձանագրվում։ Սրանով դուք ցույց եք տալիս, որ վախենում եք ուսումնասիրել կոռուպցիոն ռիսկերը։ Սրանից այն կողմ ի՞նչ խայտառակություն պետք է լինի», - քաղաքական մեծամասնությանը հարց ուղղեց նա։

You have no will to study corruption risks: Edmon Marukyan blames parliamentary majority in absence of political will
22/01/2020 10:51
The Armenian parliament failed to adopt today the decision of the Bright Armenia faction to establish the number of members of the NA investigative ad hoc commission set to study the corruption risks in Yerevan community.
Head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan, speaking after the voting, expressed his disappointment over the failure.
“You say there is a political will but with your actions you showed that you have no will to study the corruption risks in the Yerevan Municipality. This will have serious political consequences. I state that for the first time after the revolution we register serious constitutional regress. With this you demonstrate your fear to study the corruption risks. Can there be more shame?” Marukyan told the political majority.