«Էրեբունի պլազա»-ում կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ. 33-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է
«Էրեբունի պլազա»-ում տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 2 մասի 2-րդ 3-րդ և 7-րդ կետով (պատանդ վերցնելը), 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով (գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը), հայտնում են Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
«1987 թվականին ծնված տղամարդը ձերբակալվել է: ՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանի հանձնարարությամբ գործը քննվում է ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում», - հայտնում են ՔԿ-ից։

Erebuni Plaza shooter, 33, arrested, charged
A 33-year-old person has been arrested after the shooting incident in Erebuni Plaza hotel in Yerevan today, Investigative Committee press service reports.
A criminal case has been instituted under 2d, 3d and 7th points of Part 2 of Article 218 of Armenia’s Criminal Code (taking hostages), 1st Part of Aricle 235 (illegal acquisition, possession, transportation of weapon) and 1st point of Part 2 of Article 185 (harming or eliminating property on purpose).
“Person born in 1987 has been arrested. Chairman of Investigative Committee Hayk Grigoryan assigned the case to be investigated at the IC Department of Investigation of Grave Crimes,” IC press service reported.