Իրավական պետությո՞ւն ենք, թե՞ քրեական ենթամշակույթին հատուկ «պանյատներով» ենք խոսում. ՍԴ նախագահ
Չեմ ուզում հավատալ այն հրապարակումներին, որ վարչապետի մոտ եղել է խորհրդակցություն, նա այցելել է կոնկրետ մարմիններ։ Բայց, ցավոք, այդ ամբողջը օդում կախված է մնում, «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում ասաց ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը՝ պատասխանելով հարցին,թե անձամբ ՀՀ վարչապե՞տն է ղեկավարում իր դեմ արշավը։
«Շնորհակալ եմ, որ հենց սկզբից իմ հրաժարականը չեն պահանջել, բայց ներողություն եմ խնդրում՝ ինչի իշխանություններն իրավուքն ունեի՞ն իմ հրաժարականը պահանջելու։ Մենք իրավական պետությո՞ւն ենք, թե՞ քրեական ենթամշակույթին հատուկ «պանյատներով» ենք խոսում։ Վախերի մասին. ՍԴ-ն «բոբո» չի, և ՍԴ-ից պետք չէ վախենալ։ ՍԴ-ն բոլորին միայն ու միայն օգնում է։ Վախերի շրջանակն անհեթեթությունների մասին է խոսում», - ասաց նա։
Հարցին՝ ինչով է ՍԴ-ն սպառնում Նիկոլ Փաշինյանի՝ վարչապետի պաշտոնը կորցնելուն, Հրայր Թովմասյանը պատասխանեց, որ քանի դեռ նա ունի մեծամասնություն, որևէ սպառնալիք չի կարող լինել։
«Խորհուրդ կտամ հանգիստ մնալ։ ՍԴ-ից վտանգ չկա։ ՍԴ-ն որևէ անձի, պետական շահի դեմ երբեք որևէ որոշում չի կայացնելու։ Հրայր Թովմասյանը որևէ մեկի դեմ որոշում չի կայացրել», - նշեց Հրայր Թովմասյնաը։

Chairman of Armenia’s Constitutional Court Hrayr Tovmasyan speaking at Pressing TV program today said he does not know whether the PM personally directs the campaign against him or not.
“I do not want to believe the publications that the PM convened a consultation and visited certain state bodies. But unfortunately it all remains in the air,” he said.
“I am thankful that they did not demand my resignation from the very beginning, but excuse me, did the authorities have the right to demand my resignation? Are we a law-biding state or we speak in a language peculiar to criminal sub-cultures?”
Tovmasyan said that no one should be afraid of the CC as it just helps all.
Asked whether the CC may be a threat for Nikol Pashinyan to lose his post, Tovmasyan stressed that until the PM has the majority there is no such threat.
“I will advise to stay calm. No threat comes from the CC. The CC will never make a decision against any person, against state interest. Hrayr Tovmasyan has never made a decision against anyone,” the CC chairman said.