Հնդկաստանում գնդակահարել են 20 երեխա պատանդ վերցրած տղամարդուն
Հնդկական Ուտար Փրադեշ նահանգում ոստիկանները գնդակահարել են իր տանը 20 երեխա պատանդ վերցրած տղամարդուն, հայտնում է India Today պարբերականը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Ֆարուհաբադի բնակիչ Սուրեշ Բաթամը, որը նախկինում մեղադրվել էր սպանության համար, երեխաների է հրավիրել իր դստեր ծննդյան օրվա առիթով և նրանց պատանդ վերցրել։ Գերության մեջ է հայտնվել 23 երեխա՝ 6 ամսականից մինչև 15 տարեկան, նաև մի քանի կին։
Համագյուղացիներից մեկը փորձել է բանակցել հանցագործի հետ, բայց նա կրակ է բացել և վիրավորել նրան ոտքից։ Երբ Բաթամի տունը շրջապատել են ոստիկանները, նա սկսել է կրակել նրանց ուղղությամբ եւ ձեռքի նռնակ է նետել։
Չարագործը վերացվել է հատուկ գործողության ընթացքում, վիրավորվել է երեք իրավապահ։
Երեխաները, նախնական տվյալով, չեն տուժել։
Ըստ պարբերականի՝ Բաթամը, որը ցմահ բանտարկվել էր մարդասպանության համար, ազատ էր արձակվել գրավի դիմաց:

В Индии застрелили мужчину, взявшего в заложники более 20 детей
Полицейские в индийском штате Уттар-Прадеш застрелили мужчину, который взял в заложники более 20 детей в своем доме, сообщает издание India Today.
Ранее местные СМИ сообщали, что житель округа Фаррухабад по имени Суреш Батам, обвинявшийся ранее в убийстве, пригласил детей на день рождения своей дочери и взял их в заложники. Всего в плену оказались 23 ребенка в возрасте от шести месяцев до 15 лет, а также несколько женщин.
Один из односельчан пытался начать переговоры с преступником, но тот открыл огонь и ранил парламентера в ногу. Когда дом Батама окружили полицейские, он обстрелял и их и бросил ручную гранату.