Ինձ թվում է՝ «իկռայի գործով» եմ հրավիրվել ՀՔԾ. Նարեկ Սամսոնյան (Տեսանյութ)
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը կարծում է, որ վկայի կարգավիճակով հրավիրվել է Հատուկ քննչական ծառայություն՝ իկռայի մասին իր գրառման պատճառով:
«Ինձ թվում է՝ «իկռայի գործն» է, 90 տոկոսով վստահ եմ, որ այդ գործն է: Համենայնդեպս, չի հերքվել այն տեղեկատվությունը, որը ես տվել եմ, ավելին՝ գործը հարուցվել է այնպիսի ձևակերպումով, որը բավականին հետաքրքիր ենթատեքստ ունի: Դրա մասին դուրս գալուց հետո կխոսեմ», - ասաց Սամսոնյանը՝ քննչական ծառայություն մուտք գործելուց առաջ:
Սամսոնյանը նաև հայտարարեց, որ պատրաստվում է քննիչի հետ սելֆի անել:
Երեկ ՀՔԾ-ից հայտնել էին, որ Նարեկ Սամսոնյանի` 26.01.2020 թ.-ի ֆեյսբուքյան գրառման հիման վրա նախապատրաստվել են նյութեր` ՀՀ ՊԵԿ առանձին պաշտոնատար անձանց ենթադրյալ ոչ իրավաչափ հանձնարարություններ տալու և նրանց կողմից առերևույթ պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու դեպքի առթիվ:
Սամսոնյանի՝ հունվարի 26-ին արած գրառումը, որի հիման վրա, ենթադրաբար, կարող էր քրեական գործ հարուցվել՝ «3000$ 1կգ սև իկռա առնող Վարչապետ»-ն է:

Думаю, что меня пригласили в Специальную следственную службу по «делу икры» – Нарек Самсонян
Председатель общественной организации «Гражданское сознание», редактор сайта Antifake Нарек Самсонян считает, что его пригласили в статусе свидетеля в Специальную следственную службу из-за поста о «черной икре».
«Мне кажется, это «дело икры», я на 90% уверен, что это дело. Во всех случаях, предоставленная мною информация не была опровергнута, более того, дело возбуждено с такой формулировкой, которая имеет довольно интересный подтекст. Об этом я поговорю после выхода», - сказал Нарек Самсонян до того, как пошел в здание Специальной следственной службы.
Нарек Самсонян также заявил, что собирается сделать селфи со следователем.
Вчера Специальная следственная служба сообщила, что на основании записи Нарека Самсоняна в Facebook 26.01.2020г. подготовлены материалы о даче предположительно неправомерных поручений отдельным должностным лицам Комитета государственных доходов Армении и явного случая злоупотребления ими должностными полномочиями.
Отметим, что пост Нарека Самсоняна в Facebook от 26 января, на основании которого предположительно может быть возбуждено уголовное дело, озаглавлен «Покупающий 1 кг черной икры за 3000$ Премьер».