Իշխանությունն անթաքույց հարձակում է գործել դատական իշխանության վրա. ՀՅԴ գործիչ
Այն, որ գործող իշխանությունը ակնհայտորեն, անթաքույց հարձակում է գործել դատական իշխանության վրա, կասկածից վեր է, ասաց ՀՅԴ ԳՄ անդամ Արծվիկ Մինասյանը:
Անդրադառնալով ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ Հանրային հեռուստաընկերության հայտնի ռեպորտաժին՝ բանախոսը նկատեց, որ այդ ալիքն ուղղակի պարտավոր է անաչառություն պահել։
Արծվիկ Միանսյանի խոսքով՝ քաղաքական իշխանությունն ամեն գնով՝ գրիչ նվիրելուց մինչև գրկախառնություն, փորձում է իրավիճակը լարված պահել։
«Սեփական ցանկությունները ժողովրդի պահանջով փաթեթավորելու վարքագիծը տանելու է առճակատման», - ասաց դաշնակցական գործիչը։
Ինչ վերաբերում է մի խումբ ընդդիմադիր ակտիվիստների օրեր առաջ ասֆալտին փռելու գործելաոճին՝ Մինասյանը նշեց, որ ամեն բան արվում է մարդկանց հնազանդ պահելու, վախի մթնոլորտ ստեղծելու համար։
«Անգամ 70 տոկոս քվեն նրանց չի տալիս այդ իրավունքը։ Սա ոչ այլ ինչ է, քան քաղաքացուն ստորացնել, սա աբսուրդ է», - իր խոսքը եզրափակեց դաշնակցական գործիչը։

Действующая власть совершила неприкрытое нападение на судебную власть – Арцвик Минасян
Вне всякого сомнения, что действующая власть совершила очевидное, неприкрытое нападение на судебную власть, заявил сегодня на пресс-конференции член Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян.
Обратившись к скандальному репортажу Общественного телевидения Армении о председателе Конституционного суда Грайре Товмасяне, представитель АРФД отметил, что этот телеканал просто обязан сохранять беспристрастность.
По словам Арцвика Минасяна, политическая власть любой ценой – начиная от дарения ручки и заканчивая объятиями – пытается держать ситуацию напряженной.
«Подобное поведение – представлять собственные желания под видом требования народа – ведет к противостоянию», - сказал представитель АРФД.
Что касается привода в полицию и «укладывания на асфальт» группы оппозиционных активистов несколько дней назад, то Арцвик Минасян отметил, что все это делается для того, чтобы усмирить людей и создать атмосферу страха.
«Даже 70-процентный вотум доверия не дает им такого права. Это не что иное как унижение гражданин, это абсурд», - резюмировал Арцвик Минасян.