Ռուբեն Հայրապետյանը բերման է ենթարկվել ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու, կրելու կասկածանքով
ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը բերման է ենթարկվել ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու, կրելու կասկածանքով։
Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը։
Նշենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանին թույլ չի տրվում օրենքով սահմանված իր գործառույթներին իրականացնել՝ տեսակցել իր վստահորդին։
Ավելի վաղ Հայրապետյանի պաշտպանը հայտնել էր, որ քրեական ոստիկանության դիմակավորված ծառայողները՝ առանց պատշաճ հիմնավորման, բերման են ենթարկել Ռուբեն Հայրապետյանին։

Рубен Айрапетян задержан по подозрению в незаконном хранении или ношении оружия
Бывший президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян подвергнут приводу по подозрению в незаконном хранении или ношении оружия.
Об этом в беседе с корреспондентом Aysor.am заявил заместитель начальника управления по связям с общественностью и информации полиции Армении Эдгар Джаноян.
Отметим, что адвокату Рубена Айрапетяна Амраму Макиняну не разрешают осуществить установленные законом функции и увидеться со своим доверителем.
Ранее адвокат Рубена Айрапетяна сообщил, что сотрудники Главного управления уголовной полиции в масках, без надлежащего обоснования, подвергли приводу Рубена Айрапетяна.