«Հրապարակ». Ինչու է ձերբակալվել Վահագն Վերմիշյան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ձերբակալվեց Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանը, ով օրեր առաջ հերքում էր մեր տեղեկությունները, թե իր հետ կապված քրեական գործ է քննվում։ Ավելի ուշ ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն հրապարակեց, որտեղ նշված էր, որ նա «մտերիմի» միջոցով 5 դեպքով խոշոր և առանձնապես խոշոր չափերի կաշառք է ստացել։
Իսկ ուշ երեկոյան տեղեկացանք, որ ձերբակալվել է նաև Ճարտարապետության և շինարարության ազգային համալսարանի նախկին ռեկտոր Գագիկ Գալստյանը, ով նաև Շինարարների միության նախագահն է։
Ի դեպ, Գալստյանի մասին երեկ շատերը դրական կարծիք էին հայտնում և զարմանում էին կատարվածի առիթով։ Մենք տեղեկացանք, որ Գալստյանի մեղադրանքը կապված է «Վաստակավոր շինարար» կոչման հետ, որի դիմաց Վերմիշյանը, ըստ մեղադրանքի, նրանից 5 հազար դոլար կաշառք է վերցրել»:

«Грапарак»: Почему задержан Ваагн Вермишян
Газета «Грапарак» пишет, что накануне был задержан председатель Комитета по градостроительству Ваагн Вермишян, который несколько дней назад опровергал сведения издания о расследовании связанного с ним уголовного дела. Позже  Служба национальной безопасности распространила сообщение о том, что Вермишян через «близкого» получил по 5 случаям взятки крупного и особо крупного размера.
«Поздно вечером мы узнали о том, что задержан также бывший ректор Национального университета архитектуры и строительства Гагик Галстян, который является также председателем Союза строителей.
Кстати, вчера многие выражали положительное мнение по поводу произошедшего с Галстяном. Мы узнали, что предъявленное Галстяну обвинение связано со званием «Почетный строитель», за которое Вермишян, согласно обвинению, взял у него взятку в 5 тысяч долларов», - пишет газета.