Դատախազությունը որոշել է Արա Բաբլոյանի վերաբերյալ քրեական գործը կրկին վերադարձնել քննիչին
Դատախազությունը որոշել է Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի վերաբերյալ քրեական գործը կրկին վերադարձնել քննիչին, այս մասին հայտնում է Արա Բաբլոյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
«Դատախազությունը որոշեց` Ա. Բաբլոյանի վերաբերյալ քրեական գործը կրկին վերադարձնել քննիչին, կրկին բավարարելով մասնակի իմ բողոքը։ Չափազանց կարևորում եմ Դատախազության՝ սույն գործով նման դիրքորոշումը և սկզբունքային որոշումը։ Ամբողջ որոշումը ստանալուն պես հավելյալ անդրադարձ կկատարեմ», - Facebook-ում գրել է Վարդևանյանը։
Արա Բաբլոյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասերով` մի խումբ պաշտոնատար անձանց հետ ՀՀ սահմանադրական դատարանի լիազորություններին տիրանալու, ինչպես նաև պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ:

Прокуратура Армении решила снова вернуть следователю дело в отношении Ара Баблояна
Прокуратура Армении решила снова вернуть следователю дело в отношении бывшего председателя Национального Собрания Армении Ара Баблояна, сообщил адвокат Ара Баблояна – Арам Вардеванян.
«Прокуратура решила снова вернуть следователю уголовное дело в отношении Ара Баблояна, опять частично удовлетворив мою жалобу. Придаю крайнюю важность подобной позиции и принципиальному решению прокуратуры по данному делу», - написал на своей странице в Facebook Арам Вардеванян.
Напомним, в рамках расследуемого в Специальной следственной службе Армении уголовного дела бывшему спикеру парламента Ара Баблояну предъявлено обвинение по статье 300 («Узурпация государственной власти») и 314 («Служебный подлог») Уголовного кодекса Армении. В качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде.