Առաջիկայում նախատեսվում է ստորագրել ՀՀ և ԵՄ միջև ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագիրը. Ռևազյան
13/02/2020 10:29
Հայաստանի Հանրապետությունն ավիացիայի ոլորտում այսօր ունի 49 միջկառավարական պայմանագիր։ Առաջիկայում նախատեսվում է ստորագրել ՀՀ և ԵՄ միջև ընդհանուր ավիացիոն գոտու մասին համաձայնագիրը, ԱԺ-ում այսօր հայտարարեց Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը։
Հարցերի համար հերթագրված պատգամավորներից Գևորգ Պապոյանը ոլորտի պատասխանատուից հետաքրքրվեց՝ ինչպիսին են հոսքերը Հայաստանի և Հորդանանի միջև։
Տաթևիկ Ռևազյանը նկատեց, որ թեև այս պահին ավիաընկերությունների միջև մեծ հետաքրքրվածություն չկա, սակայն դա առիթ չէ ձեռքերը ծալած նստելու, և իրենք փորձելու են կապեր ստեղծելու ուղղությամբ քայլեր անել։

В ближайшее время предусматривается подписать Соглашение об общей авиационной зоне между Арменией и ЕС – Татевик Ревазян
13/02/2020 13:02
Республика Армения в настоящее время имеет 49 межправительственных соглашений в сфере авиации, заявила сегодня председатель Комитета гражданской авиации Татевик Ревазян в ходе обсуждения в парламенте вопроса о ратификации Соглашения между правительством Армения и правительством Иорданского Хашимитского Королевства.
Она отметила также, что в ближайшее время планируется подписать Соглашение об общей авиационной зоне между Арменией и ЕС.
Депутат от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян поинтересовался статистическими данными о пассажиропотоке между Арменией и Иорданией.
Татевик Ревазян отметила, что хотя в данный момент авиакомпании не проявляют  большого интереса, однако, это не повод, чтобы сидеть сложа руки и они попытаются предпринять шаги в этом направлении.