Որքանով ես տեղյակ եմ՝ թիվը գրեթե բոլոր տարիներին նույն կերպ պահպանվում է. Խաչատրյանը՝ բանակում զոհերի թվի մասին
Բանակում զոհերի թվի աճ դեռևս չկա, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արմեն Խաչատրյանը:
«Դեռևս թվի աճ չկա: Որքանով ես տեղյակ եմ՝ թիվը գրեթե բոլոր տարիներին նույն կերպ պահպանվում է, սակայն մեկ զոհն անգամ անընդունելի է և պետք է ձեռնարկել բոլոր միջոցառումները, որպեսզի այդ մեկ զոհն անգամ չլինի բանակում», - ասաց նա:
Խաչատրյանն ընդգծեց, որ քրեական ենթամշակույթների տարրերի առկայությունը բանակում ազդում է բանակի վրա: Պատգամավորը նաև նկատեց, որ ԱԺ համապատասխան հանձնաժողովը կքննարկի այս հարցը՝ ընդգծելով, որ, առհասարակ, բանակում տիրող իրավիճակի մասին քննարկումները մշտապես հանձնաժողովի ուշադրության տակ են:
«Բանակում տիրող իրավիճակը Պաշտպանության հանձնաժողովի քննարկման առարկան է հանդիսանում: Բավականին լուրջ, խորը ուսումնասիրություններ են կատարվելու և հանձնաժողովն իր դիրքորոշումը կհայտնի», - ասաց նա:
Երեկ «Հետաքննող լրագրողներ» ՀԿ-ի նախագահ. Hetq.am գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ 2020 թվականին բանակում 12 զինվոր է զոհվել, որոնք ոչ թե զոհվել են հակառակորդի կրակոցից, այլ չպարզված հանգամանքներում:

No growth in number of victims registered in the army: My Step deputy
No growth in number of victims in the army has been registered, My Step faction deputy, member of Defense and Security Standing Committee Armen Khachatryan told the reporters today.
“No growth has been registered. As far as I know the number preserves during all the years but even one victim is inadmissible and all the necessary measures must be undertaken to exclude even one victim,” he said.
Khachatryan stressed that the existence of elements of criminal sub-culture affects the army
The deputy also noted that corresponding NA committee will discuss the issue. He added that committee is always discussing the situation in the army.
“The situation in the army is always a subject for discussion in the committee. Rather serious, deep studies will be undertaken and the committee will express its position,” he said.
Chairman of the Investigative Journalists NGO, editor-in-chief of Hetq.am Edik Baghdasaryan wrote on Facebook that since the beginning of the year 12 soldiers have already died in unknown circumstances.