Թրամփը կարող է արգելել վարչակազմին լսելու իր հեռախոսազրույցները այլ երկրների ղեկավարների հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կարող է արգելել վարչակազմի աշխատակիցներին լսելու իր հեռախոսազրույցները մյուս երկրների ղեկավարների հետ: Այս մասին նա հայտնել է IHeart ամերիկյան ռադիոկայանին տված հարցազրույցում:
«Դա այն է, ինչով նրանք զբաղվում էին երկար տարիներ. երբ դու զանգահարում ես այլ երկրների ղեկավարների, մարդիկ ունկնդրում են: Ես կարող եմ լիովին դադարեցնել այդ պրակտիկան»,- ասել է Թրամփը:
ԱՄՆ ղեկավարի խոսքով՝ իր խոսակցություններն ունկնդրում է մինչև 25 մարդ: Bloomberg գործակալությունը պարզաբանում է, որ նրանց թվում են Սպիտակ տան ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականները, Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչները և հետախուզության աշխատակիցները:

Трамп заявил, что может запретить администрации слушать его разговоры с другими лидерами
Президент США Дональд Трамп заявил, что может запретить сотрудникам своей администрации слушать его телефонные разговоры с лидерами других стран. Об этом он сообщил в четверг в интервью американской радиостанции IHeart.
"Это то, чем они занимались на протяжении многих лет: когда ты звонишь лидерам других стран, люди слушают. Я могу полностью прекратить эту практику", - сказал Трамп.
По словам американского лидера, его разговоры слушают до 25 человек. Агентство Bloomberg поясняет, что в их число входят советники по национальной безопасности Белого дома, представители Госдепартамента и сотрудники разведки.