Չկա բանակ-հասարակություն բաժանում․ կարևոր եմ համարում բանակի շուրջ նյարդային մթնոլորտի բացառումը. Փաշինյան
18/02/2020 09:45
Երեկ կառավարությունում քննարկում ունեցանք այս տարվա ընթացքում բանակում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ: Կայացվեցին մի շարք կարեւոր, այդ թվում կադրային որոշումներ, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը;
«Այս ֆոնին՝ հարկ եմ համարում ընդգծել, որ 2019 թվականին բանակում արձանագրված մահվան դեպքերի պատմական մինիմում ենք ունեցել: Եւ մեր խնդիրն է այս դինամիկան պահպանել:
Սրա համար, սակայն, կարեւոր եմ համարում բանակի շուրջ նյարդային մթնոլորտի բացառումը: Չկա բանակ-հասարակություն բաժանում: Մենք մեկ մարմին ենք, մեկ ընտանիք, մեկ օրգանիզմ: Եւ մենք կհաղթենք:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan had a discussion yesterday at the government over the recent cases in the army.
“A number of important decisions have been made, including decisions regarding staff,” Armenia’s PM wrote on Facebook.
“On this background I consider it important to stress that in 2019 we registered historic minimal number of death cases registered in the army and our issue is to preserve this dynamics,” he wrote.
“For this I consider important the exclusion of the nervous atmosphere over the army. There is no army-society division. We are one body, one family and will overcome the issues. Glory to the triumphant Armenian army,” he wrote.