Գերմանիայում հանցագործը գնդակահարել է երկու բարերի այցելուներին և փախուստի դիմել
Առնվազն 8 մարդ է զոհվել Գերմանիայի Հանաու քաղաքում անհայտ անձի կազմակերպած հրաձգության հետևանքով, հայտնում է Bild-ը:
Նաև հաղորդվում է հինգ տուժածի մասին, որոնք ծանր վիրավորումներ են ստացել: Նրանց վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ՝  հանցագործը կրակ է բացել նարգիլեի երկու բարերում, ինչից հետո նստել է ավտոմեքենա, գնացել քաղաքի հրապարակներից մեկը և այնտեղ շարունակել կրակել:
Քաղաքում հատուկ գործողության ռեժիմ է սահմանված: Քաղաքի երկնքում նկատվում է ոստիկանական ուղղաթիռ:
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ մեկ մարդ ձերբակալվել է, այժմ ստուգվում է նրա մասնակցությունը հանցագործությանը: Կա հավանականություն, որ հանցագործները մի քանիսն են եղել:

Eight people were killed in two shootings at shisha bars in the western German city of Hanau, police say.
Several other people were injured after a gunman opened fire at 22:00 (21:00 GMT) on Wednesday.
In both places the clientele were reported to have been predominantly Kurdish. The suspect was later found dead at his home, along with the body of a second person.
The motive for the shootings is unclear. An investigation is ongoing.
Police say the suspect killed himself. The Bild tabloid reports he was a German citizen with a firearms licence, and that ammunition and gun magazines were found in his car.
According to Bild, he expressed far-right views in a letter of confession and a video but this has not been confirmed officially.