Գերմանիայում հանցագործը գնդակահարել է երկու բարերի այցելուներին և փախուստի դիմել
Առնվազն 8 մարդ է զոհվել Գերմանիայի Հանաու քաղաքում անհայտ անձի կազմակերպած հրաձգության հետևանքով, հայտնում է Bild-ը:
Նաև հաղորդվում է հինգ տուժածի մասին, որոնք ծանր վիրավորումներ են ստացել: Նրանց վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ՝  հանցագործը կրակ է բացել նարգիլեի երկու բարերում, ինչից հետո նստել է ավտոմեքենա, գնացել քաղաքի հրապարակներից մեկը և այնտեղ շարունակել կրակել:
Քաղաքում հատուկ գործողության ռեժիմ է սահմանված: Քաղաքի երկնքում նկատվում է ոստիկանական ուղղաթիռ:
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ մեկ մարդ ձերբակալվել է, այժմ ստուգվում է նրա մասնակցությունը հանցագործությանը: Կա հավանականություն, որ հանցագործները մի քանիսն են եղել:

Преступник в Германии расстрелял посетителей двух баров и скрылся
По меньшей мере восемь человек погибли от стрельбы, устроенной неизвестными в немецком городе Ханау. Об этом сообщает Bild.
Также говорится о пяти пострадавших, получивших тяжелые ранения. Их состояние оценивается как критическое.
По информации СМИ, преступник открыл огонь в двух кальянных барах, после чего сел в машину, приехал на одну из площадей города и продолжил стрелять там.
В городе введен режим спецоперации. В небе над городом замечен полицейский вертолет.
Полиция сообщила об одном задержанном, сейчас его проверяют на причастность к стрельбе. Есть вероятность, что преступников может быть несколько.