ԱՄՆ հետախուզությունը զգուշացնում է՝ Մոսկվան կրկին միջամտում է ընտրություններին
Ամերիկյան հետախուզական համայնքի ներկայացուցիչները Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատում կայացած ճեպազրույցում հայտարարել են, թե Ռուսաստանը միջամտում է ԱՄՆ-ում նախագահի 2020 թվականի  ընտրություններին, որպեսզի հասնի նախագահ Դոնալդ Թրամփի վերընտրման, գրել Է New York Times թերթը՝ հղում անելով իրազեկ 5 աղբյուրի:
Հաղորդվում է, որ ճեպազրույցը կայացել է փետրվարի 13-ին, իսկ հաջորդ օրը Թրամփն այդ առնչությամբ խստիվ քննադատել է ազգային հետախուզության տնօրեն Ջոզեֆ Մագուայրին, որը մի քանի օր անց հեռացրել է պաշտոնից: Հրատարակության տվյալով՝ նախագահը կարծում է, որ դեմոկրատ կոնգրեսականները կարող են ստացված տեղեկատվությունն օգտագործել իր դեմ:

Разведка США предупредила о "вмешательстве" России в выборы
Представители разведывательного сообщества США на брифинге в палате представителей конгресса заявили, что Россия якобы вмешивается в президентские выборы 2020 года, чтобы добиться переизбрания президента Дональда Трампа, пишет газета New York Times со ссылкой на пять источников.
Сообщается, что брифинг состоялся 13 февраля, а на следующий день Трамп жестко раскритиковал директора национальной разведки Джозефа Магуайра, который через несколько дней был отправлен в отставку. По данным издания, президент полагает, что конгрессмены-демократы могут использовать полученную информацию против него.