Էրդողանը նշել է Պուտինի հետ հանդիպման ժամկետը
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ մտադիր է մարտի 5-ին հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հայտնում է РИА Новости-ն:
Բանակցությունների թեման կլինի լարված իրավիճակը սիրիական Իդլիբում, որն, ըստ Թուրքիայի ղեկավարի, պետք է լուծվի «որքան հնարավոր է շուտ»:
«Քառակողմ հանդիպումը՝ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի մասնակցությամբ, դեռևս համաձայնեցված չէ, բայց մենք պայմանավորվել ենք հանդիպել Պուտինի հետ մարտի 5-ին», - ասել է Էրդողանը:
Նա ընդգծել է՝ սիրիական նահանգում իրավիճակի քննարկումն ընթանում է Ռուսաստանի հետախուզության ներկայացուցիչների հետ:

Эрдоган назвал дату встречи с Путиным по Идлибу
Президент Турции Тайип Эрдоган заявил, что намерен встретиться с российским президентом Владимиром Путиным 5 марта, передает РИА Новости.
Темой переговоров станет напряженная ситуация в сирийском Идлибе, которую, по словам главы Турции, нужно решить "как можно скорее".
"Четырехсторонняя встреча с участием (канцлера ФРГ Ангелы) Меркель и (президента Франции Эммануэля) Макрона пока еще не согласована, но мы договорились о встрече с Путиным 5 марта", – сказал Эрдоган.
Он также добавил, что обсуждение ситуации в сирийской провинции проходит с представителями российской разведки.