Կլինեն. ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարը՝ նոր, աղմկոտ ձերբակալությունների մասին
ԱԱԾ-ում կադրային փոփոխություններ եղել են և կլինեն, բայց կադրային ջարդ չեմ արել, որովհետև Ազգային անվտանգության ծառայությունն այն ծառայությունն է, որտեղ չի կարելի կադրային ջարդ իրականացնել, քանի որ ԱԱԾ-ն համալրված է պրոֆեսիոնալներով և մարդիկ պարտքի զգացումով կատարում են իրենց աշխատանքը, խորհրդարանում այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանը։
Հարցին, թե Դիանա Հարությունյան ֆեյք էջի գործով ի՞նչ զարգացումներ կան, ԱԱԾ տնօրենը պատասխանեց.
«Քրեական գործ է հարուցված։ Պետք չի կենտրոնանալ միայն Դիանա Հարությունյանի վրա։ Այս վերջերս մենք լուսաբանել ենք, 3 քրեական գործ է հարուցվել նաև մյուս ֆեյք էջերի նկատմամբ, նախաքննությունը շարունակվում է։
Իսկ այն ֆեյք էջերը, որոնց սպառնալիք կլինեն ազգային անվտանգությանը, Է. Մարտիրոսյանի խոսքով՝ ԱԱԾ-ի կողմից կհայտնաբերվեն և կենթարկվեն պատասխանատվության։
Արձագանքելով հարցին, թե պաշտոնյաների նոր ձերբակալությունների պետք է սպասել, ԱԱԾ տնօրենի ժ/պ-ն պատասխանեց.
«Եղել են ձերբակալություններ և կլինեն։ Դա ընթացիկ գործընթաց է, որը միշտ էլ լինում է։ Աղմկոտ ձերբակալություններ կլինեն»։

Staff changes were and will be in the National Security Service but no staff cleansing took place as the NSS is not the service where massive job cuts may take place, acting director of the NSS Eduard Martirosyan told the reporters today, adding that professionals are working there.
Asked about the developments over Diana Harutyunyan fake page, the acting director said a criminal case has been filed and urged not to focus on Diana Harutyunyan only.
Martirosyan said three criminal cases have been filed over other fake pages, the preliminary investigation is underway.
“Those fake pages who will threat the national security will be revealed by the NSS and subjected to responsibility,” he said.
Asked whether new arrests of officials are expected or not, the acting director gave positive response.
“There were and will be arrests. It is an ongoing process which always takes place. Noisy arrests are expected,” he said.