«Սխալ եմ թույլ տվել». Նիկոլ Փաշինյանը ներողություն խնդրեց կուրթանցի Մեխակից (Տեսանյութ)
Սիսիանում «Այո»-ի քարոզարշավի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ կուրթանցի Մեխակի հետ կատարված միջադեպին։
«Ես ուզում եմ խոստովանել, որ երկու սխալ եմ թույլ տվել, ես գերագնահատել եմ մարդու առողջական վիճակը գնահատելու իմ ընդունակությունը, և թերագնահատել եմ այն հանգամանոքը, որ քաղաքացին, քանի որ խոսում է վարչապետի հետ, կարող էր կաշկանդվել ու ասել, որ, «գիտես ինչ, ես իրականում առողջական լուրջ պրոբլեմներ ունեմ» », - ասաց Փաշինյանը։
Նա իր այս երկու սխալի համար և Մեխակից, և ՀՀ քաղաքացիներից ներողություն խնդրեց։
«Մենք կարող ենք սխալվել, բայց մենք նենգ ու անազնիվ բան քաղաքացու նկատմամբ չենք անի, համոզված եմ, որ Մեխակն ու նրա ընտանիքը հայտնվել է համընդհանուր ուշադրության կենտրոնում ու հույս ունեմ, որ այն աջակցությունը, որ նա կստանա, կլինի զարգացման աջակցություն», - ասաց վարչապետը։
Հիշեցնենք, որ օրերս վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Այո»-ի քարոզարշավի ժամանակ կուրթանցի երիտասարդին հանդիմանել էր այն բանի համար, որ նա, լինելով «առողջ տղամարդ», աշխատելու և տուն ստեղծելու փոխարեն իրեն է դիմում։
Ավելի ուշ պարզ էր դարձել, որ երիտասարդն, իրականում, առողջական լուրջ խնդիրներ ունի, որոնց պատճառով արդեն մի քանի տարի է՝ չի կարողանում աշխատել։

Я допустил ошибку – Никол Пашинян извинился перед Мехаком из села Куртан
Премьер-министр Армении Никол Пашинян во время выступления в Сисиане обратился к произошедшему недавно инциденту с Мехаком из села Куртан.
«Я хочу признаться, что допустил две ошибки, я переоценил свою способность оценивать здоровье человека и недооценил то обстоятельство, что гражданин может быть скован из-за того, что он разговаривает с премьер-министром», - сказал Никол Пашинян.
Он извинился перед Мехаком Аракеляном и всеми гражданами Республики Армения.
«Я говорил, что все мы – люди, мы можем ошибаться, но мы не сделаем ничего подлого по отношению к нашему гражданину. Уверен, Мехак и его семья оказались сейчас в центре внимания, и надеюсь, что поддержка, которую он получит, окажется развивающей», - отметил премьер-министр.
Напомним, на днях к премьер-министру Армении Николу Пашиняну, раздающему буклеты в общине Гюлагарак Лорийской области, подошел житель села Куртан, он пожаловался, что до сих пор живет во времянке-вагончике.
«Руки-ноги на месте, здоровье на месте, в первую очередь ты сам должен решить вопрос своего дома. Ясно?» - заявил в ответ Никол Пашинян.
Позже выяснилось, что у 34-летнего Мехака Аракеляна в действительности проблемы со здоровьем, из-за которых он уже несколько лет не может работать.