Հայաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված մեկուսացվել է 41 մարդ, հաստատված 4 դեպք կա, հնարավոր է լինեն նոր մեկուսացվողներ
12/03/2020 11:37
Հայաստանում այս պահին կա կորոնավիրուսով վարակի հաստատված 4 դեպք, քաղաքացիներից երեքը ախտանշաններ չունեն, միայն մեկն ունի գանգատներ և աջակողմյան բազալ թոքաբորբ, նաև ջերմում է և ստանում է սիմպտոմատիկ բուժում, կառավարության նիստի ընթացքում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Հատուկ պահման վայրում արդեն իսկ մեկուսացվել է 10 անձ, որտեղ մենք ունեինք ևս 31 հոգի։ Ինչպես նաև իրականացվել են մեկուսացման աշխատանքներ իրենց բնակավայրերում՝ բավական մեծաթիվ մարդկանց։ Հնարավոր է՝ նրանց միջից նորից տեղի ունենա մեկուսացում հատուկ պահման վայրում՝ օրվա ընթացքում։ Միջոցառումները շարունակվում են», - ասաց Արսեն Թորոսյանը։

В Армении на данный момент подтверждено четыре случая коронавируса, изолированы 41 человек
Власти Армении изолировали еще 10 человек в связи с подозрением на коронавирус, заявил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на заседании правительства.
Он отметил, что вчера было подтверждено три новых случая коронавируса, это ввозные случаи из Италии, двое граждан Армении и один гражданин Италии.
«Вчера из их круга общения было изолировано десять человек. Продолжается работа с кругом лиц их общения и на местах их работы. Возможно, что сегодня в течение дня будут изолированы новые граждане», - сказал Торосян.
Отметим, что в Армении на данный момент выявлено четыре подтвержденных случая коронавируса, изолированы 41 человек.