ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը քաղաքացիներին կոչ է արել ձեռնպահ մնալ մարտի 17-ի նիստին ներկա գտնվելուց
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված ռիսկերը հաշվի առնելով՝ քաղաքացիներին խնդրել է ձեռնպահ մնալ մարտի 17-ին կայանալիք Սահմանադրական դատարանի նիստին ներկա գտնվելուց։
«Հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված ռիսկերը՝ խնդրում եմ ՀՀ քաղաքացիներին ձեռնպահ մնալ 2020 թվականի մարտի 17-ին կայանալիք Սահմանադրական դատարանի նիստին ներկա գտնվելուց, որի ընթացքում բանավոր ընթացակարգով քննվելու է Հանրապետության նախագահի դիմումը։
Խնդրում եմ զանգվածային լրատվամիջոցներին ուղիղ եթերի միջոցով հնարավորություն ընձեռնել նիստով հետաքրքրվող բոլոր քաղաքացիներին հետևել դրա ընթացքին», - կոչ է արել ՍԴ նախագահը։

Председатель КС Грайр Товмасян призвал граждан воздержаться от присутствия на заседании 17 марта
В связи с риском распространения коронавируса, председатель Конституционного суда Грайр Товмасян обратился к гражданам Армении с просьбой воздержаться от присутствия на заседании Конституционного суда 17 марта.
«Учитывая связанные с распространением коронавируса риски, прошу граждан Республики Армения воздержаться от присутствия на предусмотренном 17 марта 2020 года заседании Конституционного суда, на котором будет рассматриваться в устном порядке заявление президента Армении.
Прошу средства массовой информации предоставить всем заинтересованным гражданам возможность проследить за ходом заседания в прямом эфире», - призвал председатель Конституционного суда.