Խնդրում եմ մնալ տանը, քաղաքից դուրս գալ ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում․ Էջմիածնի քաղաքապետ
Սիրելի՛ համաքաղաքացիներ, հաշվի առնելով նոր կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի աճը և դրանց համաճարակաբանական կապն Էջմիածնի հետ՝ հորդորում եմ զերծ մնալ Էջմիածին-Երևան (և հակառակը) անկանոն ուղևորափոխադրումներ իրականացվող մասնավոր տաքսի մեքենաների ծառայություններից օգտվելուց, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։
«Առհասարակ, խնդրում եմ մնալ տանը, քաղաքից դուրս գալ ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում և սեփական մեքենաներով. եթե դա հնարավոր չէ՝ հանրային տրանսպորտով, քանի որ այն պարբերաբար ախտահանվում է:
Եվս մեկ անգամ հորդորում եմ չօգտվել այնպիսի տաքսիներից, որոնց ախտահանված լինելու փաստը անհայտ է կամ խիստ կասկածելի և որտեղ ձեր կողքին նստում են անծանոթ մարդիկ», - գրել է նա:

Etchmiatsin mayor urges residents to stay home as cases of coronavirus continue growing
Mayor of Armenia’s Etchmiatsin, reported as the epicenter of outbreak of coronavirus in Armenia, urged the residents to stay at home to avoid spread of coronavirus.
She urged to refrain from using services of private taxi services implementing irregular passenger transportation in Etcmiatsin-Yerevan and opposite direction.
“In general, I would ask to stay at home and leave the town in case of extreme necessity only and with own cars. If it is not possible, use public transport as it is being periodically disinfected,” she wrote on Facebook.