Խնդրում եմ մնալ տանը, քաղաքից դուրս գալ ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում․ Էջմիածնի քաղաքապետ
Սիրելի՛ համաքաղաքացիներ, հաշվի առնելով նոր կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի աճը և դրանց համաճարակաբանական կապն Էջմիածնի հետ՝ հորդորում եմ զերծ մնալ Էջմիածին-Երևան (և հակառակը) անկանոն ուղևորափոխադրումներ իրականացվող մասնավոր տաքսի մեքենաների ծառայություններից օգտվելուց, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։
«Առհասարակ, խնդրում եմ մնալ տանը, քաղաքից դուրս գալ ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում և սեփական մեքենաներով. եթե դա հնարավոր չէ՝ հանրային տրանսպորտով, քանի որ այն պարբերաբար ախտահանվում է:
Եվս մեկ անգամ հորդորում եմ չօգտվել այնպիսի տաքսիներից, որոնց ախտահանված լինելու փաստը անհայտ է կամ խիստ կասկածելի և որտեղ ձեր կողքին նստում են անծանոթ մարդիկ», - գրել է նա:

Прошу оставаться дома, покидать город только в случае крайней необходимости – мэр Эчмиадзина
Дорогие сограждане, учитывая рост новых подтвержденных случаев коронавируса и их эпидемиологическую связь с Эчмиадзином, призываю воздержаться от услуг частных такси, осуществляющих нерегулярные пассажироперевозки по маршруту Эчмиадзин – Ереван (и в обратном направлении), написала на своей странице в Facebook мэр Эчмиадзина Диана Гаспарян.
«В целом прошу всех оставаться дома, покидать город только в случае крайней необходимости и на собственных автомобилях, а если это невозможно, то на общественном транспорте, поскольку он регулярно дезинфицируется.
Еще раз призываю вас не пользоваться такими такси, дезинфекция которых неизвестна или вызывает сомнение, и где рядом с вами находятся незнакомые люди», - отметила Диана Гаспарян.