«Հրապարակ». Օր օրի թեժանում է իրավիճակը Արցախում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախում օր օրի իրավիճակը թեժանում է։ Եվ պատճառը ոչ թե երկրագունդը պատուհասած կորոնավիրուսն է, այլ մարտի 31-ին կայանալիք խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունները։ Հիշեցնենք, որ Արցախի նախագահի պաշտոնին հավակնում է 14 թեկնածու։ Կիրակի օրը լրանում էր թեկնածությունները հանելու ժամկետը, սակայն ոչ մեկը չհանեց։ Իսկ թեկնածուների լեքսիկոնն օր օրի ավելի է կոշտանում։
Մեր զրույցում Արցախի նախագահի թեկնածու, գեներալ Վիտալի Բալասանյանն ուղիղ տեքստով ասաց, որ Բակո Սահակյանն աջակցում է Արայիկ Հարությունյանին։ Իսկ Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածուները երկուսն են՝ Արայիկ Հարությունյան և Մասիս Մայիլյան։ Ինչ վերաբերում է իրեն և իր հնչեցրած քննադատություններին, ապա կրկնեց. «…այն հայտարարությունները, որ ես ի լուր աշխարհի արել եմ՝ համատեղ բնակության ծրագրի մասին, որևէ հակափաստարկ առայսօր Հայաստանի և Արցախի քաղաքական իշխանության կողմից չեմ լսել, չեմ տեսել։ Ավելին՝ պնդում եմ, որ Բրատիսլավայում, Ժնևում, Մյունխենում քննարկվել են համատեղ բնակության փաթեթի բոլոր դետալները».;

«Грапарак»: Ситуация в Арцахе накаляется с каждым днем
Газета «Грапарак» пишет, что в Арцахе ситуация накаляется с каждым днем. И причина не в охватившем планету коронавирусе, а в предстоящих 31 марта парламентских и президентских выборах. Напомним, что на должность президента Арцаха претендуют 14 кандидатов. В воскресенье истекал срок снятия кандидатами в президенты своих кандидатур, однако никто из них не снял. А лексикон кандидатов изо дня в день становится резче.
В беседе с корреспондентом издания кандидат в президенты Арцаха, генерал Виталий Баласанян прямым текстом сказал, что Бако Саакян поддерживает Араика Арутюняна. А у Никола Пашиняна есть два кандидата – Араик Арутюнян и Масис Маилян. Что касается его и озвучиваемой им критики, то Виталий Баласанян повторил: «…заявления, которые я сделал во всеуслышание всему миру – о программе совместного проживания –  никакого контраргумента от политических властей Армении и Арцаха я не услышал и не увидел. Более того, я утверждаю, что в Братиславе, Женеве, Мюнхене обсуждались детали пакета совместного проживания».