Եվրահանձնաժողովը 140 միլիոն եվրո է վերահասցեավորում Արևելյան գործընկերության երկրներին, այդ թվում՝ Հայաստանին, կորոնավիրուսի հարվածը մեղմելու համար (Интерфакс)
Եվրահանձնաժողովն Արևելյան գործընկերության երկրներին որպես օգնություն ուղղելու է 140 միլիոն եվրո՝ Covid-19 պանդեմիայի սոցիալ-տնտեսական հետևանքները մեղմելու համար:
Համապատասխան հայտարարությունը երկուշաբթի Բրյուսելում արել է Եվրահանձնաժողովի ներկայացուցիչ Անա Պիսոներոն (Ana Pisonero), հայտնում է «Интерфакс-Украина»-ն:
«Մեր Արևելյան գործընկերների համար Եվրահանձնաժողովը 140 միլիոն եվրո է վերահասցեավորում՝ Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Վրաստան, Մոլդովա և Ուկրաինա, հրատապ կարիքների համար, որպեսզի օգնի մեղմել այդ երկրներում կորոնավիրուսով պայմանավորված ճգնաժամի սոցիալ-տնտեսական հետևանքները», - ասել է նա:

Еврокомиссия предоставляет 140 млн евро странам Восточного партнерства, в том числе, Армении для смягчения удара от коронавируса
Европейская комиссия в рамках помощи странам Восточного партнерства перенаправляет 140 млн евро для смягчения социально-экономических последствий, причиненных пандемией Covid-19.
Соответствующее объявление в понедельник в Брюсселе на брифинге сделала представитель Еврокомиссии Ана Писонеро (Ana Pisonero), сообщает «Интерфакс-Украина».
«Для наших восточных партнеров Еврокомиссия перенаправляет 140 млн евро для неотложных потребностей в Армении, Азербайджане, Беларуси, Грузии, Молдове и Украине, чтобы помочь смягчить социально- экономические последствия кризиса коронавируса в этих странах», - сказала она.