Եվրահանձնաժողովը 140 միլիոն եվրո է վերահասցեավորում Արևելյան գործընկերության երկրներին, այդ թվում՝ Հայաստանին, կորոնավիրուսի հարվածը մեղմելու համար (Интерфакс)
Եվրահանձնաժողովն Արևելյան գործընկերության երկրներին որպես օգնություն ուղղելու է 140 միլիոն եվրո՝ Covid-19 պանդեմիայի սոցիալ-տնտեսական հետևանքները մեղմելու համար:
Համապատասխան հայտարարությունը երկուշաբթի Բրյուսելում արել է Եվրահանձնաժողովի ներկայացուցիչ Անա Պիսոներոն (Ana Pisonero), հայտնում է «Интерфакс-Украина»-ն:
«Մեր Արևելյան գործընկերների համար Եվրահանձնաժողովը 140 միլիոն եվրո է վերահասցեավորում՝ Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Վրաստան, Մոլդովա և Ուկրաինա, հրատապ կարիքների համար, որպեսզի օգնի մեղմել այդ երկրներում կորոնավիրուսով պայմանավորված ճգնաժամի սոցիալ-տնտեսական հետևանքները», - ասել է նա:

European Commission to allocate 140 million Euros to Eastern Partnership countries to combat social-economic consequences of coronavirus
The European Commission will allocate 140 million Euros to Eastern Partnership countries to smooth the consequences of social-economic consequences of COVID-19 pandemic.
The corresponding statement was made in Brussels on Monday by representative of the Commission Ana Pisonero, Interfax-Ukraine reports.
“We are allocating 140 million Euros to the Eastern Partnership countries – Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine – for most immediate needs, to help combat the social-economic consequences of the crisis agreed with coronavirus outbreak in the mentioned countries,” she said.