Հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող
Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին ձեռնպահ մնալ սադրիչ գործողություններից և հայտարարում, որ իրադրության հետագա լարման դեպքում հետևանքների ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

В Арцахе выстрелом с азербайджанской стороны ранен военнослужащий
5 апреля, около 17:30, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированных на восточном направлении, от выстрела противника огнестрельное ранение получил военнослужащий АО Арцаха Араик Робертович Шахпазян (2000 г.р.).
Военнослужащий немедленно был госпитализирован в военный госпиталь. Его состояние оценивается как удовлетворительное.
Для выяснения деталей инцидента ведется следствие.
Министерство Республики Арцах призывает азербайджанскую сторону воздержаться от провокационных действий и заявляет, что в случае дальнейшего обострения ситуации вся ответственность за последствия ляжет на азербайджанскую сторону.