Մսի, կարագի, ձեթի, բրնձի գինը կնվազի
Կառավարության այսօրվա նիստում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ներկայացրեց նախագիծ, որով հաստատվում է դեկտեմբերին ԵՏՄ երկրների ղեկավարների հետ ձեռք է բերված պայմանավորվածությունների արձանագրությունը:
«Սա վերաբերում է մի շարք պարենային ու արդյունաբերական ապրանքների, որոնց գինը միջինում երեք տոկոսով կնվազի, մասնավորապես, խոսքը կվերաբերի հետևյալ ապրանքներին՝ միս, կարագ, բրինձ, ձեթ, մարգարին, ծխախոտի հումք, պարարտանյութ, մի շարք դեղագործական արտադրանքներ ու մի շարք այլ ապրանքներ», - ասաց փոխվարչապետը։
Նրա խոսքով՝ օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո անմիջապես կկիրառվեն այս արտոնյալ սակագները։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ արձագանքեց, որ այս որոշումները շատ կարևոր են հատկապես այսօր, երբ որոշակի գնային ճնշումներ են նկատվում շուկայում։

Prices of meat, butter, rice to go down: Armenia’s deputy PM
Armenia’s deputy Prime Minister Mher Grigoryan presented a project at the government sitting today which approves the draft of arrangements the Eurasian Economic Union countries’ leaders reached in December.
“It relates to a number of food and industrial products the price of which will go done by about 3%. In particular the prices of meat, butter, rice, vegetable oil, margarine, raw cigarette, fertilizers, number of medicine, and others will go down,” the deputy PM said.
He said the prices will go down immediately after the law enters into force.
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said the decisions are very important especially today when price pressures are noticed in the market.