Եթե դատավոր Աննա Դանիբեկյանի անաշխատունակության թերթիկի ժամկետը չերկարաձգվի, ապրիլի 17-ին նա կներկայանա աշխատանքի
09/04/2020 14:40
Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը տեղեկացված է, որ դատավոր Աննա Դանիբեկյանին տրամադրված ժամանակավոր անաշխատունակության թերթիկի ժամկետը ներառյալ սույն թվականի ապրիլի 16-ն է, հայտնում են Բարձրագույն դատական խորհրդից։
Ըստ ԲԴԽ-ի՝ եթե բուժող բժշկի կողմից այն չերկարաձգվի, դատավորն ապրիլի 17-ին կներկայանա աշխատանքի:
Նշենք, որ մարտի 17-ին դատարանը պետք է քններ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքն անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու միջնորդությունը, սակայն մինչ օրս դատական նիստ չի եղել։
Քոչարյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանն այս հարցով դիմել էր ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին։ Երեկ ՄԻՊ-ը գրություն էր ուղարկել ԲԴԽ՝ պաշտոնական դիրքորոշումը պարզելու համար։

Анна Данибекян 17 апреля вернется к работе, если больничный лист не будет продлен врачом
Суд первой инстанции общей юрисдикции Еревана проинформирован о том, что судье Анне Данибекян листок нетрудоспособности выдан на срок до 6 апреля включительно, сообщает Высший судебный совет.
Согласно источнику, если больничный лист не будет продлен врачом, то судья вернется к работе 17 апреля.
Отметим, что 17 марта суд должен был рассмотреть ходатайство адвокатов второго президента Армении о замене ареста Роберта Кочаряна под личное поручительство, однако судебное заседание не состоялось из-за отсутствия председательствующей судьи Анны Данибекян.
Адвокат Роберта Кочаряна Арам Вардеванян обратился по этому вопросу к Защитнику прав человека Армении. Вчера омбудсмен направил письмо в Высший судебный совет для уточнения официальной позиции.