Հակառակորդը շփման գծի Մարտունու ուղղությամբ կիրառել է 60 մմ ականանետեր. ՊԲ-ն կորուստներ չունի
Այսօր ժամը 15:00-ի և 17:25-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Մարտունի) հատվածում տեղակայված հայկական առաջապահ դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է 60 մմ-ոց ականանետեր, հայտնում են ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Միջադեպի հետևանքով ՊԲ ստորաբաժանումները որևէ կորուստ չեն կրել:
Հայկական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
Հարկ ենք համարում նշել, որ սա 2019թ. հունիսից ի վեր ադրբեջանական զինուժի կողմից հայկական դիրքերի ուղղությամբ ականանետային զինատեսակի կիրառման առաջին դեպքն է:
Միաժանակ ավելացնենք, որ օրվա ընթացքում շփման գծի տարբեր հատվածներում հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքեր են արձանագրվել նաև հրաձգային այլ զինատեսակներից:
Այս պահի դրությամբ առաջնային գծում իրավիճակը հանգիստ է: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана применили в направлении Мартуни 60-миллиметровые минометы
Сегодня, около 15:00 и 17:25, ВС Азербайджана применили в направлении армянских передовых позиций на восточном направлении (Мартуни) линии соприкосновения 60-миллиметровые минометы, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
Вследствие обстрела подразделения Армии обороны не понесли потерь.
В результате ответных действий армянских подразделений активность противника была подавлена.
Следует отметить, что с июня 2019 года это первый случай применения азербайджанскими ВС минометов в направлении армянских позиций.
Одновременно добавим, что в течение дня на разных участках линии соприкосновения были зафиксированы нарушения режима перемирия с использованием других видов стрелкового оружия.
В настоящее время ситуация на линии соприкосновения спокойная. Передовые подразделения Армии обороны Арцаха уверенно выполняют поставленные перед ними боевые задачи.